Ющенко закликав Януковича зберегти за Бандерою звання Героя

Екс-президент відзначив, що рішення Донецького суду є політичним, і продемонтрувало глибокі проблеми українського правосуддя.

Колишній президент, лідер партії "Наша Україна" Віктор Ющенко закликав президента Віктора Януковича запобігти перегляду рішень про присвоєння звань Героя України, зокрема лідерові ОУН Степану Бандері.

"Закликаю президента Віктора Януковича усвідомити свою відповідальність і використати всі передбачені законодавством можливості для запобігання перегляду рішень про вшанування українських героїв", - сказано в тексті заяви екс-президента.

Ющенко розкритикував рішення Донецького окружного адміністративного суду про визнання протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указу про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів у 30-50-х роках ХХ століття Степану Бандері звання Героя України.

"Нездатна спростувати правду про визвольну боротьбу влада намагається сховатися за судовим рішенням. Упевнений, що прийняте за формальними ознаками рішення щодо політичного по своїй суті питанню тільки вкотре демонструє проблеми українського правосуддя", - наголосив він.

Ющенко вважає, що таке рішення суду свідчить про курс нинішньої влади на посилення протистояння в суспільстві.

Як повідомлялося, 2 квітня Донецький окружний адмінсуд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указ про присвоєння Бандері звання Героя України.

НУ-НС заявив, що рішення Донецького суду - політичне замовлення, і має намір оскаржити скасування присвоєння звання Героя України Бандері.

В свою чергу Запорізька обласна організація ВО "Свобода" заявила, що вимагає негайно звільнити суддів Донецького окружного адмінсуду та скасувати саме рішення суду.

Депутати Держдуми РФ вважають, що президент  Янукович повинен прислухатися до рішення суду, бо це відновить історичну та юридичну справедливість.

Читайте також:

У Ющенка оскаржать рішення суду по Бандері

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

НУ-НС: скасування указу про героїзацію Бандери - політичне замовлення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: