Ющенко закликає виділити 50 млн грн на боротьбу зі свинячим грипом

Президент обіцяє надати Міністерству охорони здоров'я все необхідне для боротьби з новою світовою пандемією.

Президент Віктор Ющенко пропонує виділити 50 млн грн з резервного фонду бюджету на боротьбу зі свинячим грипом.

Про це він повідомив на початку зустрічі з міністром охорони здоров’я Василем Князевичем.

На початку зустрічі глава держави зазначив, що хотів би почути про заходи, яких вживає і має намір вживати Міністерство охорони здоров’я для боротьби та профілактики захворювання на свинячий грип. За словами президента, необхідно визначити, які кроки слід зробити у митній, торговельній політиці, інших сферах для запобігання розповсюдженню цієї хвороби.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я зазначив, що на сьогодні у світі зареєстровано близько 1,5 тисячі випадків захворювання на цей вид грипу і близько 130 людей вже загинуло.

Говорячи про заходи, яких вживає МОЗ, Князевич повідомив, що на даний момент створено штаб у складі фахівців Національної академії медичних наук.

За словами Князевича, також МОЗ домовився зі Світовою організацією охорони здоров’я про отримання оперативної інформації про ситуацію у світі із розповсюдженням і захворюваністю на високопатогенний грип.

Крім цього, зазначив Князевич, міністерство звернулося до Академії медичних наук щодо розробки методології лікування цієї хвороби. За словами міністра, в Україні є лабораторія, яка працюватиме у цьому напрямку. При цьому він зауважив, що якщо зусиль української лабораторії буде недостатньо, то міністерство звернеться по допомогу до фахівців з англійської лабораторії, про що вже попередньо домовлено.

На запитання президента, чого не вистачає міністерству для налагодження ефективної роботи лабораторії, Князевич сказав, що необхідно виділити додаткові кошти у розмірі близько 50 млн грн. Глава держави пообіцяв сьогодні до вечора звернутися до уряду із закликом виділити з резервного фонду держбюджету необхідну суму.

Також Ющенко під час зустрічі запитав у міністра, чи є необхідність внесення певних змін у візові режими з тими країнами Латинської Америки, у яких виявлені хворі на цей вид грипу, Князевич відповів, що це питання опрацьовується. Він також розповів, що вірус свинячого грипу передається крапельним шляхом, а отже може передаватися від людини до людини.

Враховуючи це, Князевич повідомив, що зараз МОЗ працює з митною та прикордонною службами з метою організації ретельної перевірки і виявлення тих осіб, які потенційно могли контактувати з хворими на високопатогенний грип.

Нагадаємо, поки що Міністерство закордонних справ не планує виносити рекомендацію українцям не відвідувати Мексику, яка стала епіцентром свинячого грипу.

Наразі у Мексиці від цієї хвороби померли більше ста людей, ще більше 1600 заражені. США ввели режим надзвичайного стану у прикордонних з Мексикою штатах.

Читайте також:

В Україну заборонили ввозити мексиканську свинину

Свинячий грип зафіксований в Італії, Іспанії та Великобританії

У США введено надзвичайний стан через свинячий грип

МЗС не проти, щоб українці їхали у заражену Мексику

Від свинячого грипу в Мексиці загинули більше ста людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: