Ющенко закликає засудити злочини комунізму

Президент назвав Голодомор однією з найбільших катастроф у історії людства та житті України.

Віктор Ющенко закликає міжнародну спільноту засудити злочини тоталітарного радянського режиму.

Як повідомили у прес-службі президента, про це він сказав сьогодні у Києві, виступаючи на Міжнародному форумі "Народ мій завжди буде!" у рамках вшанування 75-х роковин Голодомору в Україні.

У заході також беруть участь президенти Грузії Михаїл Саакашвілі, Латвії Валдіс Затлерс, Литви Валдас Адамкус, Польщі Лех Качинський.

Ющенко
УНІАН
Віктор Ющенко закликає засудити злочини комунізму
Всього на форумі представлені делегації 44 держав світу, а також міжнародні організації - Європейський парламент, ЮНЕСКО, Парламентська асамблея Ради Європи.

"Сьогодні нас об`єднала пам`ять про одну з найбільших катастроф в історії людства і житті України - злочин геноциду - Голодомору на нашій землі", - сказав Ющенко.

Він навів аргументи на користь того, що голод в Україні мав штучний характер і був спланованою політикою проти українських селян - найбільш самодостатньої верстви суспільства 1930-х років.

"Голод був вибраний як знаряддя упокорення українського народу. Метою було знекровити Україну, підірвати її сили і таким чином усунути можливість відновлення державності", - сказав президент.

Таким методом було безжально згублено мільйони невинних людей, половина з яких - діти. Одночасно винищувалася інтелігенція, письменники, науковці, вчителі, священики - усі, хто міг чинити найменший інтелектуальний опір. Понад те, комуністичний режим десятиліттями намагався вбити й саму пам`ять про них, учасників цієї трагедії.

"Усі згадки про трагедію були заборонені й суворо каралися", - констатував Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: