Ющенко запевнив, що у нього з Тимошенко не особисте, а економічне протистояння

Президент наголосив, що дії уряду економічно необґрунтовані, звідси постійне протистояння президента і прем'єра.

 Президент Віктор Ющенко запевняє, що його протистояння з прем'єром Тимошенко спричинене розбіжностями в поглядах на економіку, а не особистим конфліктом.

"Мої розбіжності з прем'єр-міністром – це не питання особистих відносин. Це конфлікт економічних ідеологій. Але заборонити або дозволити урядові будь-які дії може, відповідно до Конституції, Верховна рада, а не президент", - заявив президент в інтерв'ю "Независимой газете".

"Я як економіст регулярно звертав увагу на те, що дії уряду економічно необґрунтовані, небезпечні. Популізм і патерналізм, що підмінили програму діяльності уряду, – це дорога в нікуди", - відзначив він.

Як приклад, Ющенко згадав ситуацію з газом.

"За два з половиною роки нам у три рази підвищили ціну на газ. Це вимагало серйозних реформ на внутрішньому ринку, починаючи від перегляду цінової політики. Зараз в Україні ціна газу для підприємств теплокомуненерго нижче, ніж у Росії. Що це, якщо не ціновий популізм?", - запитав він.

"Звичайно, держава, уряд зобов'язані гарантувати найбіднішим прошаркам населення доступні ціни на газ у достатньому обсязі. Але наш уряд узяв на себе нездійсненну місію – дешевим газом піддобрити усіх – і багатих, і бідних. І при цьому вчасно розраховуватися з Росією. До виборів протриматися можна, а що потім?", - заявив він.

Ющенко також розкритикував рішення уряду про заборону експорту зерна.

"У країні, у якій на початок року було 6 мільйонів тонн понад внутрішні потреби. Навіщо заборонили? Тому що за перший квартал ціни на хліб підвищилися більш ніж на 25%. Чому? Тому що соціальні витрати бюджету збільшилися на 75% і за один квартал країна досягла показників річної інфляції", - відзначив він.

"Політично мотивована роздача грошей виборцям створила проблему, яку уряд кинувся вирішувати командно-адміністративними методами: щоб знизити ціни на хліб – заборонимо експорт і змусимо виробника демпінгувати на внутрішньому ринку", - підкреслив Ющенко.

В результаті таких дій сотні тисяч тонн зерна булди втрачені. На думку президента, це – ціна популістської політики

Читайте також:

Ющенко знову вимагає від Тимошенко припинити війну

Ющенко побоюється узурпації влади і звинувачує Тимошенко в змові з Росією

Ющенко поїде до Мєдвєдєва скасовувати "закулісні" газові угоди

Тимошенко розпочала полювання на лояльних до Ющенка міністрів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: