Ющенко запевнив, що Україна не розміщатиме у себе чужих ядерних баз

Президент переконував Росію у тому, що Україна - добропорядний сусід.

Президент Віктор Ющенко заявив, що територія України ніколи не буде використовуватися проти чиїхось інтересів, у тому числі, і Росії.

"Ми готові нашому сусіду – великому російському народу – сформувати всі гарантії", - сказав він в інтерв'ю "Эхо Москвы".

"У нас ніколи не буде чиїхось баз, ніколи не буде розміщатися своя або чиясь чужа ядерна зброя", - зазначив він.

Водночас, Ющенко заявив, що Україна повинна знайти самодостатню відповідь своїй незалежності.

Говорячи про можливу перспективу вступу України в НАТО, він зазначив, що "це не загроза для когось. Це клуб, який приймає відповідальність за цілісність території і суверенітет кожної держави, яка вдо нього увійшла".

Президент також розповів, що для України дуже важливо мати друга в обличчі Росії. Він зазначив, що прощатися з минулим для формування суверенітетів дуже складно. Ющенко вважає, що для Росії цей процес не є зрозумілим, адже "Росія завжди буда імперією".

"У Росії вийшла суверенна карта, в імперському розумінні цього слова. Ставити питання про значення російської мови, я думаю, що потрібно, але це не так актуально, як, наприклад, якщо ми ставимо питання в Україні про українську мову, або ми говоримо про духовність, про етику, про історію, про традицію, про систему влади, управління. Ви знаєте, ми все це створюємо як в першому класі, тому що за 17 років, даруйте, ми своїх дітей ще не можемо виховати", - сказав президент.

Також він заявив, що російсько-українські відносини потребують "перезавантаження", подібно відносинам Москви і Вашингтона.

"Усі відчувають, що в ряді сфер є обставини, які треба серйозно поліпшити. Дві країни, народи-сусіди - нерозумно мати погані відносини", - підкреслив Ющенко.

Читайте також:

Ющенко пропонує повернути втрачені відносини з Росією

Держкомстат: заяви Ющенка шкодять економіці

МЗС РФ: питання про вступ Росії в НАТО не стоїть

Третина росіян нічого не знає про НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: