Ющенко запросив президента Туркменистану до України і підписав з ним низку угод

Сторони обговорили увесь спектр питань українсько-туркменських відносин.

Віктор Ющенко, Гурбангули Бердимухамедов
AFP
Ющенко запросив президента Туркменистану до України і підписав з ним низку угод
У Ашгабаті відбулася зустріч президента України Віктора Ющенка і президента Туркменистану Гурбангули Бердимухамедова у форматі "віч-на-віч" та переговори під головуванням глав держав.

Під час спільної прес-конференції Віктор Ющенко повідомив, що сторони обговорили увесь спектр питань українсько-туркменських відносин.

За підсумками переговорів досягнуто домовленість президентів про створення робочої групи, яка працюватиме над формуванням міждержавної комісії на рівні глав держав. Можливість створення такого органу розглядається для того, щоб підвищити рівень двосторонніх відносин.

Також під час переговорів було обговорено шляхи інтенсифікації двосторонньої торгівлі та скорочення негативного для України сальдо.

У темі економічної співпраці українська сторона висловила зацікавленість у розвитку таких її напрямків, як машинобудування, зокрема розширення участі українських компаній в інфраструктурних проектах Туркменистану, у тому числі у паливно-енергетичній сфері, авіабудуванні, проведенні космічних досліджень, сільському господарстві тощо. Прикладом успішної участі України в таких проектах є завершення будівництва унікального для регіону Центральної Азії залізничного моста через р. Амудар’я, яке виконала українська державна корпорація "Укртрансбуд".

Віктор Ющенко повідомив, що підтвердив своє запрошення Гурбангули Бердимухамедову здійснити візит в Україну і запропонував під час цього візиту провести засідання міжурядової комісії з економічної співпраці, що має дати імпульс розвиткові економічних відносин двох країн. Українська сторона, окрім того, запропонувала скласти план дій двосторонніх відносин на найближчі два роки. Також під час цього візиту президент України запропонував провести форум ділових кіл. "Ми країни, які мають унікальний потенціал, але часто він не реалізується через дефіцит контактів та інформації", – пояснив глава української держави мету такого форуму.

У цілому, за словами Віктора Ющенка, на ринку Туркменистану працює 24 українські компанії, які вже здійснили понад 50 проектів. "Для нас важливо, щоб такого роду політика продовжувалася", – наголосив президент України.

Під час переговорів також було обговорено питання відновлення регулярного авіаційного сполучення між Києвом та Ашгабатом.

Значну увагу сторони також приділили активізації гуманітарної співпраці. Зокрема, українська сторона запропонувала збільшити кількість туркменських студентів, які навчатимуться в українських навчальних закладах, та висловила готовність активізувати співпрацю в науковій сфері, зокрема, укласти необхідні угоди між національними академіями наук.

Також окремим блоком сторони обговорили питання міжнародної співпраці та взаємодії країн у рамках ООН та інших міжнародних організацій.

У рамках візиту до Туркменистану відбулася церемонія підписання двосторонніх документів.

Зокрема, глава української держави Віктор Ющенко та президент Туркменистану Гурбангули Бердимухамедов підписали спільну заяву.

Також за підсумками двосторонніх переговорів підписано пакет міжурядових документів:

Угоду між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Туркменистану про співробітництво в галузі випробування та охорони сортів рослин;

Протокол про співробітництво між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Туркменистану;

Угоду між Торгово-промисловою палатою України і Торгово-промисловою палатою Туркменистану про створення ділової ради;

Договір про співробітництво між Національним транспортним університетом (м. Київ, Україна) та Туркменським державним інститутом транспорту та зв’язку (м. Ашгабат, Туркменістан).

За даними Держкомстату України, обсяги товарообігу між Україною і Туркменистаном у першому півріччі 2009 року склали 852 881 дол. США, у т.ч. експорт – 155 244,3 дол. США (майже 123,5% порівняно з 1 півріччям 2008 року), імпорт – 697 636,7 дол. США (21,2% порівняно з 1 півріччям 2008 року), сальдо від’ємне – 542 392,4 дол. США.

Читайте також:

Президенти України та Туркменії зустрілися віч-на-віч

Ющенко налагодив пряме авіасполучення між Україною та Туркменією

Ющенко поїхав до Туркменії по газ

 

ВідеоЮщенко зустрівся з президентом Туркменистану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: