Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенко заснував нове свято - День визволення України від фашистів

28 жовтня Україна вперше на офіційному рівні святкуватиме День визволення від німецько-фашистських загарбників.

Президент Віктор Ющенко з нагоди відзначення 65-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, що виповнюється 28 жовтня, підписав укази про спеціальне відзначення цієї дати.

Нове свято було засновано указами глави держави "Про День визволення України від фашистських загарбників" та "Про присвоєння військових та спеціальних звань громадянам України – учасникам бойових дій та інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією".

За інформацією прес-служби Ющенка, встановлення Дня визволення України від фашистських загарбників має на меті всенародне уславлення воїнів-переможців, вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.

Ющенко переконаний, що 28 жовтня має бути святковим днем для кожного громадянина, оскільки саме у цей день в 1944 році було покладено кінець поневоленню української землі нацистами, та їхнім злодіянням.

Президент відзначив, що його крок також сприятиме поглибленому вивченню подій Другої світової війни на українській землі, внеску України у перемогу над нацистами та їхніми союзниками. У цьому зв'язку ініціатива глави держави є логічним продовженням його указу "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами початку Другої світової війни", яким, зокрема, передбачено наукові дослідження у цій темі.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей.

2,3 мільйона українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території республіки було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40 %.

У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України – протягом січня 1943 – жовтня 1944 років на території України радянськими військами проведено 15 наступальних операцій, із них 11 стратегічних і 4 фронтові, найважливішими з яких стали: Воронезько-Харківська (13 січня - 3 березня 1943 р.), Донбаська (13 серпня - 22 вересня 1943 р.), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня - 30 вересня 1943 р.), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 – 17 лютого 1944 р.), Львівсько-Сандомирська (13 липня — 29 серпня 1944 р.).

Свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 років. Саме на її території у цей період було зосереджено приблизно половину діючої Червоної армії.

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року наступом 1-ї Гвардійської армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Загалом в боях на території України загинули мільйони радянських воїнів.

Також в СП відзначили, що метою указу Ющенка є гідне відзначення державою українських ветеранів. Відповідно до цього акта учасникам бойових дій та інвалідам Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, а також партизанам та підпільникам, які мають офіцерські звання, будуть присвоєні чергові військові та спеціальні звання до полковника (капітана І рангу) включно. Глава держави доручив Міністерству оборони України, іншим силовим відомствам завершити цю роботу у двомісячний термін.

Читайте також:

Ющенко: бійці УПА – справжні національні герої

Ющенко: правда про війну буде розкрита

Ющенко прагне помирити ветеранів

Залиште свій коментар

Вибір редакції