Ющенко застерігає ЦВК від політизації

Президент дав щоквартальну прес-конференцію, на якій закликав членів ЦВК утримуватися від розгляду політичних питань і розкритикував дії спікера.

Віктор Ющенко дає прес-конференцію
Сайт президента України
Віктор Ющенко вважає питання повноважності Верховної ради 5-го скликання

Президент Віктор Ющенко вважає, що Верховна Рада 5-го скликання втратила повноважність. Про це він сказав на прес-конференції. 

"Питання повноважності Верховної ради 5-го скликання, по суті, закрито. Я не приймаю тих маніпуляцій, які проводить керівництво Верховної ради", - сказав Ющенко. 

Він нагадав, що за домовленостями з головою Ради Олександром Морозом і прем'єр-міністром Віктором Януковичем, позачергові вибори призначені на 30 вересня. 

Він сказав, що зобов'язання за цією заявою зі свого боку виконав. Ющенко закликав Мороза закрити засідання парламенту. Натомість сам Мороз вважає, що підстав для припинення повноважень парламенту ще немає. 

Олександр Мороз. Фото: expert.ru
Ющенко звинувачує Мороза у використанні трибуни для амністії нелегітимної, на його думку, Верховної ради (expert.ru)

Ющенко сказав, що в України є шанс вийти з кризи, але є політичні сили, які торпедують цей процесс. До них, за словами президента, належить і голова ВР. 

Президент додав, що сьогодні для Олександра Мороза - останній шанс залишитись у парламенті, і українці достойні того, щоб такі політики, як Мороз, дотримались свого слова і виконали домовленості. 

“Давайте не будемо робити шоу для однієї політичної фігури”, – сказав Ющенко. 

Також Ющенко закликав членів центральної виборчої комісії не піддаватися політичному впливу. 

Ющенко зауважив, що політизованість комісії властива не тільки її нинішньому складові, й припустив, що ще не швидко вдасться позбутися впливу політичних сил на членів ЦВК. 

ЦВК
Архів
Як раніше конституційний суд, центральна виборча комісія нині також стає об'єктом звинувачень у політизації

Водночас він нагадав, що комісія повинна приймати саме технічні рішення і в жодному разі не політичні.
"Я хотів би порадити новим членам комісії, як і її старим членам, керуватися цим постулатом: ви забезпечуєте технологію виборів, не дозволяйте, щоб через вас відбувалася експлуатація політичних доктрин або політичних цілей у рамках проведення позачергових виборів", - сказав Ющенко. 

Він також пообіцяв ужити всіх можливих заходів і не допустити впливу політичних сил на членів комісії. 

Депутат Верховної ради Володимир Стретович (фракція блоку "Наша Україна") вважає центральну виборчу комісію політизованою. Раніше голова Верховної ради Олександр Мороз критикував нинішній склад ЦВК за бездіяльність.

Ющенко зауважив, що принцип політичного квотування у державних органах влади, в тому числі
центральній виборчій комісії, є помилковим. Він наголосив: у чинній нормативній базі принцип формування ЦВК є помилковим. 

Водночас Ющенко висловив переконання, що якби політична криза на найвищому рівні була врегульована, і не було б маніпулювань, які є сьогодні у ВР, то робота ЦВК була б менш політизованою. «Якби в найближчий час були досягнуті домовленості і те маніпулювання, яке йде сьогодні у ВР, було відправлено в архів, якби політична криза вирішувалася… на політичному рівні, а не втягувала б в експлуатацію правоохоронну, судову систему, роботу ЦВК чи Конституційного Суду, ми сьогодні мали б ситуацію, коли такий технічний інститут, як ЦВК, не мала б такого політичного впливу», - наголосив Ющенко. 

Він висловив сподівання, що буде врегульована політична криза, і над роботою ЦВК “перестануть діяти політичні догмати”, і ЦВК виконуватиме свою технічну роботу щодо підготовки дострокових виборів. 

Президент висловився за ефективну роботу Комісії і порадив їй не розпочинати свою роботу з політичних питань. «Політики повинні знаходити компроміс, і тому сьогоднішня ситуація в ЦВК задає більше питань, ніж дає відповідей. Від політичного квотування треба відмовлятися», - сказав Ющенко, додавши, що необхідно ухвалити відповідні зміни в законодавстві. 

Віктор Ющенко гарантував, що адміністративний ресурс на позачергових виборах Верховної ради не застосовуватиметься. Водночас він пообіцяв зробити все, що входить до його повноважень, аби забезпечити чітку реакцію правоохоронних органів на порушення законодавства, які можуть виникнути під час виборів.
Він закликав політичні сили, які візьмуть участь у виборах, не застосовувати "чорні" PR-технології в ході виборчої кампанії. 

Президент уважає, що найкращою коаліцією для України стане коаліція демократичних сил. 

З його слів, головна мета полягає в тому, щоб демократичні сили змогли домовитися про те, що може їх об'єднати. 

"Я б не сказав, що війна проти когось може бути ключовим гаслом", - сказав Ющенко. Він гадає, що для таких партій головне - максимально консолідуватися у своєму спектрі. "Сьогодні все потрібно консолідувати винятково на перемогу. Сьогодні це суть. Все інше - деталі", - сказав
він. 


Ющенко також має намір ініціювати скасування депутатської недоторканності. 

За його словами, теза про скасування депутатської недоторканності має увійти до програми кожної політичної сили. Він переконаний, що українське суспільство підтримає цю ініціативу. Президент пообіцяв своєю чергою докласти всіх зусиль, щоб відповідні зміни були внесені до Конституції України. 

Крім того, Ющенко пообіцяв зробити все, щоб міністр внутрішніх справ Василь Цушко відповів за законом за спробу захоплення генеральної прокуратури бійцями спецпідрозділу “Беркут”. 

На думку президента, судові і правоохоронні органи усвідомили, що втручання у політику призводить до непередбачуваних наслідків, “і той інцидент, який організував Цушко щодо захоплення генпрокуратури, я думаю, ще багато років буде прикладом того, як не треба діяти”, - зауважив Ющенко. 

Президент також зауважив, що днями отримав перший звіт від новопризначеного генерального прокурора Олександра Медведька. Він сподівається, що генпрокуратура працюватиме продуктивно. “Маю надію, що генпрокуратура починає робити висновки з того невизначеного порядку роботи, який був характерний в останні місяці для цієї інституції”, – додав Ющенко.

Ющенко висловив сподівання, що найближчими місяцями Україна завершить процес вступу до Світової організації торгівлі. 

Він зауважив, що напередодні підписав останні закони, необхідних для вступу до СОТ, і таким чином, Україна завершила процес ухвалення законодавства для вступу до цієї організації. “Я сподіваюсь, що у найближчі місяці Україна пройде усі технічні процеси для вступу до СОТ”, – сказав президент.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: