Ющенко затвердив програму вступу України до НАТО

Президент затвердив низку заходів, які повинні наблизити Україну до членства в НАТО.

Президент Віктор Ющенко затвердив Річну національну програму на 2009 рік з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

Відповідний указ глави держави передбачає з метою забезпечення реалізації нового етапу співробітництва між Україною і Альянсом відповідно до рішень, прийнятих під час засідань Комісії Україна – НАТО 4 квітня 2008 року у Бухаресті та 3 грудня 2008 року у Брюсселі, створення належних умов для ефективного виконання пріоритетних завдань у сфері євроатлантичної інтеграції України та підготовки України до набуття членства в цій організації.

Уряду доручено розробити і затвердити у місячний строк план заходів з виконання у 2009 році Річної національної програми, а також подати до 1 грудня цього року проект Річної національної програми на 2010 рік та в подальшому подавати проекти річних національних програм на наступні роки до 1 грудня року, що передує плановому.

Центральним органам виконавчої влади, іншим державним органам, відповідальним за виконання завдань Річної національної програми доручено подавати щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, Кабінету міністрів і Національному центру з питань євроатлантичної інтеграції України звіти про стан виконання плану заходів з виконання у 2009 році Річної національної програми для дальшого інформування президента.

Державному комітету телебачення та радіомовлення  за участі Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Міністерства закордонних справ, інших державних органів, відповідальних за виконання завдань Річної національної програми доручено забезпечити регулярне інформування громадськості про хід та результати виконання програми у 2009 році.

Нагадаємо, новий генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в черговий раз заявив, що Україна та Грузія не готові до вступу в Альянс і далекі від досягнення цієї мети.

Генсек нагадав про те, що умови членства в НАТО досить жорсткі, зокрема щодо політичних стандартів та суспільної підтримки членства в Альянсі, а також у сфері низки реформ.

В той же час, в українській Раді національної безпеки та оборони вважають, що НАТО поки що вирішило заморозити процес свого розширення.

Читайте також:

Саакашвілі: Грузію чекають або НАТО, або роззброєння і капітуляція

Україні ще раз розповіли, чому їй не місце в НАТО

Україна чекає підтримки від генсека НАТО

ППО України буде включена в систему НАТО до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: