Ющенко завершив візит до Росії

Президент України зустрівся з президентами Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також провів переговори з російським колегою Володимиром Путіним.


Президент України Віктор Ющенко за підсумками своєї зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним повідомив, що до серпня буде підписано план дій "Україна-Росія" на 2007-2008 роки. Підписання плану відбудеться в рамках роботи міждержавної комісії Ющенко-Путін.

За словами Ющенка, він зі своїм російським колегою більше години обговорював найактуальніші питання двосторонніх відносин.

"Я хотів би сказати, що у нас була дуже дружелюбна атмосфера цих переговорів. Ми обговорили всі питання актуального характеру", - сказав глава української держави.

Зокрема, за словами Ющенка, обговорювалося і підписання Плану дій "Україна-Росія". Президент констатував, що на сьогодні обидва зовнішньополітичні відомства протокольно підтвердили завершення розробки відповідного документа і він готовий до підписання. 

Також президент зауважив, що цей проект завізований керівниками РНБО України та Росії.

"Цей документ президенти готові підписати, в рамках роботи другого засідання міждержавної комісії Путін-Ющенко", - наголосив президент України, зазначивши, що є домовленість провести таке засідання у серпні.

Перед цим , за словами Ющенка, у третій декаді червня відбудеться засідання економічного комітету під головуванням прем’єр-міністрів, потім засідатиме підкомісія з оборони і комітет з гуманітарних питань. 

Крім того Віктор Ющенко повідомив, що Україна внесла 22 проекти договорів між Україною та Росією, які імплементують положення великої Угоди між двома державами 1997 року.

За словами президента, угоди стосуються різних сфер, в тому числі економічної, гуманітарної та соціальної. Президенти домовилися, що дадуть доручення Міністерствам закордонних справ протягом 4-6 місяців опрацювати ці проекти. 

Крім того, президенти України та Росії домовилися створити комісію, яка вивчатиме питання щодо скасування практики оголошення персонами нон-грата громадян обох країн.

Ющенко розповів, що в ході зустрічі було обговорено питання про обмеження по переміщенню окремими громадянами двох країн. Президенти вирішили створити при зовнішньополітичних відомствах робочі групи, які протягом одного-двох тижнів проведуть взаємні консультації за існуючими списками щодо обмеження перебування громадян двох країн на території іншої.

За словами Ющенка, комісія має визначити чіткі принципи прийняття відповідних рішень обома сторонами і максимально зменшити подібні випадки. Робота комісії має призвести до симетричного скасування рішень щодо списків персон нон-грата.

«Таким чином, ми виходимо з того, якщо ми цю роботу організуємо, то в найближчі кілька тижнів ми зможемо впритул підійти до вирішення питання скасування обмежень по тих особах, по яких офіційно повідомлялося в попередні місяці», - наголосив президент України.

Раніше, перед початком зустрічі, Ющенко підкреслив, що для України відносини з Росією є дуже важливими. Він висловив готовність працювати у напрямку їх розвитку.

Як раніше повідомила прес-секретар президента Ірина Ваннікова, під час неформального саміту Віктор Ющенко провів консультацію з президентом республіки Молдова Володимиром Вороніним.

Зокрема, сторони обговорили майбутній візит Ющенка до Молдови, а також домовилися підписати пакет двосторонніх документів, спрямованих на вирішення всіх існуючих проблем між двома державами, що дозволять вивести їхні відносини на якісно новий рівень.

Ющенко також обмінявся думками з президентом Білорусі Олександром Лукашенком щодо стану готовності до підписання низки двосторонніх документів по прикордонному співробітництву, а також з консультативно-правової та енергетичної сфер.

Також, за словами Ваннікової, відбулася розмова Віктора Ющенка з президентом Вірменії Робертом Кочаряном, під час якої сторони обговорили, серед іншого, майбутній візит президента Вірменії в Україну. 

З президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим Ющенко обговорив майбутній саміт ГУАМ, намічений на 18 червня в Азербайджані.

Президент України Віктор Ющенко сьогодні взяв участь в неформальному саміті глав країн СНД, який сьогодні відбувся у Санкт-Петербурзі.

У зустрічі глав держав-учасниць СНД взяли участть також президенти Азербайджану Ільхам Алієв, Вірменії Роберт Кочарян, Білорусі Олександр Лукашенко, Грузії Михаїл Саакашвілі, Казахстану Нурсултан Назарбаєв, Киргизстану Курманбек Бакієв, Молдови Володимир Воронін, Росії Володимир Путін, Таджикистану Емомалі Рахмонов, Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, Узбекистану Іслам Карімов та України Віктор Ющенко.

Як повідомляє прес-служба президента, Віктор Ющенко завершив свій візит до Росії та вилетів у Київ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: