Ющенко заветував закон про експорт електрики

Президент вважає, що прийняті закони є неефективними для держави і виходять за рамки європейської практики.

Президент Віктор Ющенко повернув зі своїми пропозиціями до парламенту закон "Про внесення змін до Закону "Про електроенергетику" щодо врегулювання питань експорту електроенергії" для повторного розгляду.

Про це повідомляє сайт президента.

Ющенко наголошує, що закон не може бути підписаний, оскільки ним суб'єктам електроенергетики надано право брати участь у зовнішньоекономічній співпраці відповідно до державних програм, міжнародних договорів України та законодавства України.

При цьому закон не містить положень щодо врегулювання конкретних видів такої співпраці, якими, зокрема, є експорт, імпорт та транзит електричної енергії.

Президент також вважає неефективним для держави те, що енергопостачальники для здійснення експорту електроенергії зможуть закупити необхідний її обсяг на оптовому ринку електричної енергії України за оптовою ціною, оскільки ціни на експортовану електричну енергію визначаються НКРЕ України, виходячи з економічної доцільності та рівня цін на електричну енергію, який склався на зовнішніх ринках.

Це означає встановлення для державного оператора експорту електричної енергії - Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" ціни на купівлю електроенергії на оптовому ринку електричної енергії України, яка буде нижчою за ціну укладеного зовнішньоекономічного контракту, вказує президент.

"Слід також зазначити, що кон'юнктура цін на електричну енергію на суміжних з Україною ринках є різною. У державах, до яких може бути експортована електрична енергія з об'єднаної енергетичної системи України (Білорусь, Молдова, Польща, Росія), ціни на електричну енергію є нижчими, ніж в Україні, а в державах, до яких може бути експортована електрична енергія з так званого острова Бурштинської ТЕС, що працює в паралельному режимі з європейським енергетичним об'єднанням UCTE (Румунія, Словаччина, Угорщина), вони є вищими за відповідну оптову ринкову ціну", - нагадав Ющенко.

Крім того, президент зауважив, що запропоновані законом засади конкурентного доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України не відповідають європейській практиці.

Раніше Мінпаливенерго звернулося до Секретаріату президента з проханням розглянути можливість накласти вето на цей законопроект.

Зараз експорт електроенергії контролюється компаніями Korlea Invest і Ukrenergy Holding підприємця Василя Бечваржа.

Читайте також:

Хакери Росії та Китаю контролювали енергосистеми США

Американці навчилися видобувати електроенергію з вірусів

Тимошенко змусила НКРЕ не підвищувати тарифи на електрику

У Європі заборонили "лампочки Ілліча"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: