Ющенко: Росія робить зустріч із Мєдвєдєвим неможливою

Президент України вважає, що росіяни не дозволяють йому зустрітися зі своїм президентом через світоглядні розбіжності з українцями.

Президент Віктор Ющенко не зустрівся у Кишиневі з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим і вважає, що станом на сьогоднішній день така зустріч є неможливою.

Про це глава української держави заявив перебуваючи на саміті глав держав країн СНД у столиці Молдови Кишиневі. Ющенко, зокрема, нагадав, що декілька тижнів тому українська сторона запропонувала Мєдвєдєву провести зустріч в рамках міжнародних заходів, в тому числі в рамках кишиневського саміту.

"На сьогодні така зустріч у Кишиневі виглядає неможливою по причині позиції російської сторони", - відзначив Ющенко.

Він підтвердив готовність України зустрічатись з очільниками Росії та здійснювати конструктивний діалог. "Але відношення, яке демонструється, я думаю, це відношення до наших цінностей, до нашого способу життя, демократичних процесів – це не є проблема особистостей, це є проблема світоглядна – мені так здається", - додав Ющенко.

У свою чергу, Мєдвєдєв заявив, що не спілкувався на саміті в Кишиневі з Ющенком. Він пояснив це своїм робочим графіком, запланованим заздалегідь.

Нагадаємо, український президент у п'ятницю, 9 жовтня, бере участь у засіданні ради глав держав країн-членів СНД. Разом із Ющенком в саміті взяли участь президенти Росії Дмитро Мєдвєдєв, Білорусі Олександр Лукашенко, Азербайджану Ільхам Алієв, Киргизії Курманбек Бакієв і виконуючий обов’язки президента Молдови Михай Гімпу.

Раніше Ющенко пропонував Мєдвєдєву провести зустріч у рамках кишиневського саміту. На переконання українського президента, ця зустріч стала особливо актуальною після того, як у серпні Мєдвєдєв звинуватив українського президента в антиросійській позиції.

Втім, прес-секретар Мєдвєдєва Наталія Тімакова заявила, що в російського президента не запланована окрема зустріч із українським колегою.  Пізніше в МЗС РФ пояснили, що Мєдвєдєв не відмовлявся від зустрічі з Ющенком, а обидва президенти проведуть зустріч у спільному форматі.

Читайте також:

МЗС РФ: Мєдвєдєв не відмовлявся від зустрічі з Ющенком

Мєдвєдєв не погодився на переговори з Ющенком

Ющенко: мені необхідно зустрітися з Мєдвєдєвим

Мєдвєдєв: українцям сподобались мої звинувачення на адресу Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: