Ющенко збере газове РНБО за тиждень

До 30 січня уряд повинен представити на розгляд РНБО всі документи, що стосуються газових контрактів із Росією.

Засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене газовим питанням, може відбутися в наступну п'ятницю, 30 січня.

Про це на прес-конференції заявив перший заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак.

За його словами, РНБО збереться, якщо до наступної п'ятниці уряд підготує всі необхідні документи, що стосуються газових угод.

"Президент наполіг на тому, щоб на найближчому засіданні РНБО, а я сподіваюся, воно відбудеться наступної п'ятниці, уряд доповів про те, яким способом, узявши на себе відповідальність за підписання таких контрактів, він організовує енергетичний, газовий баланс нашої держави", - сказав Шлапак.

Крім того, він зазначив, що уряд повинен доповісти, за якими параметрами у 2009 році будуть визначатися газові ціни, і яким чином будуть збалансовані фінансові плани "Нафтогазу України".

Крім того, Ющенко вимагає від Кабміну ухвалити низку документів. Зокрема, вони повинні стосуватися "балансу газу на 2009 рік; фінансового стану НАК "Нафтогаз України"; у разі потреби - цінових параметрів газу, який споживатиме український споживач".

Шлапак також зазначив, що в разі, якщо не будуть підготовлені зазначені документи, проводити засідання РНБО "лише для того щоб влаштовувати чергову владну сварку" немає сенсу.

Чиновник додав, що президент не збирається скасовувати газові угоди, укладені між Україною та Росією.

Нагадаємо, сьогодні Шлапак виступив із критикою газових угод України та Росії, зокрема ціни блакитного палива, яку отримала Україна.

За інформацією "Нафтогазу", в першому кварталі цього року Україна буде платити за тисячу кубометрів газу 360 доларів, у другому кварталі - 270 доларів, у третьому - 219 доларів, а у четвертому - 162 долара.


Читайте також:

У Ющенка лякають газом по 600 доларів

Газовий договір України та Росії: таємниця утворення ціни

Ющенко погодиться виконувати газову угоду Тимошенко

ВідеоЮщенко збере газове РНБО за тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: