Ющенко згадав про Помаранчеву революцію (відео)

Віктор Ющенко закликає все українське суспільство до злагоди, порозуміння й активної праці задля України, заради спільного добробуту й процвітання.

Про це йдеться у зверненні президента до українського народу з нагоди Дня Свободи.

Привітавши співвітчизників з Днем Свободи, Ющенко підкреслив, що ”чотири роки тому ми спільно вибороли її на Майдані Незалежності”.

Помаранчева революція
УНІАН
Чотири роки тому українські політики були справді об'єднаними навколо однієї ідеї
”У ті історичні дні мільйони людей по всій Україні вийшли на площі своїх міст і сіл, щоб у мирних протестах проти сваволі влади, проти "вкрадених" виборів захистити своє право на демократію, незалежність і європейське майбутнє. Помаранчева революція у розпал грудневих морозів принесла нам весну оновлення. Вона змінила Україну, змінила всіх нас”, - підкреслюється у зверненні президента, розміщеному на його офіційному сайті.

На переконання Ющенка, ”ми відродилися як сучасна європейська нація, нація гордих, вільних і відповідальних громадян, здатних відстояти свою свободу, державність і людську гідність. Ми довели, що є народом, а не мовчазною покірною масою, якою можуть маніпулювати всі, кому заманеться. У вирішальний момент саме українське суспільство, проявивши одвічну волелюбність, узяло свою долю у власні руки”.

Як наголосив глава держави, Помаранчева революція стала логічним продовженням визвольних змагань багатьох українських поколінь.

”Своїм виступом ми подолали страх, посіяний віками імперського гніту, тоталітарного терору, голодоморів та репресій, і на повен голос заявили про своє прагнення і право жити за європейською шкалою цінностей, за демократичними принципами та високими соціальними стандартами”, - констатував президент.

За його словами, ”світ почув і визнав нас. Європа привітала Україну як нового члена демократичної спільноти”.

Помаранчева революція
УНІАН
Велика кількість людей щиро вірили у зміни на краще
Сьогодні, на переконання Ющенка, ”свобода слова і чесні вибори стали нормою життя, ми живемо власним розумом і на власний розсуд”.

Але революція, наголосив президент, це завжди тільки початок, її ідеали належить відстоювати й утверджувати в подальших буднях.

”Гірко сьогодні визнавати, що ми змарнували багато часу й чимало можливостей”, - додав він.

Цього року, звернув увагу президент, День Свободи збігся із Днем пам`яті жертв найбільшої української трагедії - Голодомору 1932-1933 років.

”Це глибоко символічно. Жахливий штучний голод, організований злочинним сталінським режимом, мав на меті назавжди зламати волю українців до відновлення незалежної держави. Але ми вижили, вистояли й перемогли. У 1991 році ми вибороли незалежність, у 2004 - відстояли свободу”, - підкреслив Ющенко.

ВідеоВ Україні згадують революцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: