Ющенко знайшов підстави для розпуску Ради

У Секретаріаті президента говорять, що Ющенко може розпустити ВР. Але запевняють, що таких думок у команди глави держави немає.

Президент Віктор Ющенко має підстави для розпуску Верховної ради, але про дострокові вибори зараз говорять тільки в парламенті, а не в Секретаріаті глави держави.

Про це заявила заступник глави СП Марина Ставнійчук.

Вона погодилася з позицією віце-спікера ВР Олександра Лавриновича, який раніше заявляв про наявність підстав для дострокового розпуску парламенту. Зокрема, на думку Ставнійчук, такі підстави існують з того моменту, коли коаліція "неначебто утворилась у Верховній раді, і в угоді про утворення коаліції відсутні підписи народних депутатів".

Заступниця керівника СП звернула увагу на те, що всі рішення у ВР приймаються за підтримки або Партії регіонів, або комуністів. Це, на її переконання, свідчить про те, що в коаліції немає 226 голосів для ухвалення необхідних рішень.

Водночас Ставнійчук не погодилася з тим, що рішення Конституційного суду щодо принципів формування коаліції дозволяє формувати коаліцію без наявності в ній 226 голосів.

“Коаліцію формують фракції, але ніхто не скасовував положення Конституції України, і про це також йдеться в рішенні Конституційного суду, що коаліція депутатських фракцій у парламенті формується за трьома умовами: за результатами виборів, на основі домовленостей між депутатськими фракціями, які представлені в парламенті, і третьою обов’язковою умовою існування коаліції є наявність у її складі не менш як 226 голосів народних депутатів", - сказала вона.

Водночас Ставнійчук звернула увагу на те, що зараз розмови про можливий розпуск парламенту увесь час ідуть у самій Раді. "Самі політичні сили, які сьогодні присутні у складі депутатських фракцій Верховної ради, увесь час ініціюють питання, які пов’язані з достроковим припиненням повноважень парламенту. Мені здається, що самі парламентські сили дають, таким чином, оцінку діяльності парламенту", - додала заступниця глави секретаріату Ющенка.

Нагадаємо, нещодавно спікер ВР Володимир Литвин звинуватив Партію регіонів у тому, що блокуючи роботу парламенту, вона хоче створити підстави для його розпуску.

В той же час, лідер ПР Віктор Янукович заперечив наміри своєї політичної сили добитися проведення дострокових парламентських виборів.

"Регіони" продовжують блокувати роботу Ради, добиваючись ухвалення закону про підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати для українців.

Читайте також:

Янукович не збирається розганяти Раду

Яценюк: Розпуск Ради не допоможе Україні

Ющенко розпустить Раду, якщо побачить "параліч влади"

СП: Раду розженуть після виборів президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: