Ющенко знову говорить про вибори

Віктор Ющенко не очікує серйозних змін складу парламенту та запрошує на українські вибори європейських спостерігачів. Президент зустрівся з Хав'єром Соланою.

Ющенко-Солана
Віктор Ющенко зустрівся з Хав'єром Соланою. (Фото: president.gov.ua)

Президент України Віктор Ющенко вважає, що "політична палітра” майбутньої Верховної ради серйозно не зміниться. 

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, таку думку він висловив сьогодні в інтерв’ю агентству Reuters під час робочої поїздки до Брюсселя. 

Натомість, на переконання Ющенка, зміняться принципи міжфракційних взаємин. “Повинна бути знищена політична корупція, і має зародитися політична культура міжфракційного діалогу. Це основний урок, який засвоїли українські політики», - підкреслив президент. 

Також глава держави висловив своє бачення щодо співвідношення політичних сил, яке простежується з періоду виборів 2004 й 2006 років. Президент переконаний, що співвідношення політичних сил сходу і заходу є рівним, а політична стабільність має будуватися на принципах взаємоповаги, відповідальності та втілення домовленостей. 

Крім того, президент України запросив представників європейських інституцій, зокрема ЄС, бути спостерігачами на позачергових парламентських виборах 30 вересня цього року.
 
Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів у Брюсселі після завершення зустрічі з генеральним секретарем Ради ЄС, верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав'єром Соланою.

«Я дав технічне доручення в МЗС відправити до ЄС, європейських інституцій запрошення бути в якості спостерігачів на дострокових виборах до парламенту 30 вересня», - сказав Віктор Ющенко.

Віктор Ющенко
Президент за співробітництво України з Євросоюзом. (Фото: president.gov.ua)
 

Сьогодні в Брюсселі відбулася зустріч Ющенка та Солани.

На початку зустрічі Солана привітав главу української держави із нещодавніми домовленостями, досягнутими політичними силами України на шляху врегулювання парламентської кризи. На переконання генерального секретаря ЄС, досягнуті домовленості є свідченням реального демократичного процесу, що відбувається в Україні. Солана також висловив сподівання, що всі сторони процесу дотримуватимуться своїх зобов’язань.

Як відзначив президент України у своїй заяві для преси після завершення зустрічі, сторони обговорили відносини України та Євросоюзу, внутрішньополітичну ситуацію у нашій державі. Україна оцінює свої взаємини з ЄС, як такі, що динамічно розвиваються, сказав Ющенко.

«У нас багато друзів, багато партнерів», – додав він, підкресливши, що українська сторона сподівається на подальший ефективний розвиток відносин з ЄС у майбутньому.

Щодо політичної ситуації в Україні президент сказав, що можна із впевненістю говорити про те що Україна «прийняла формулу внутрішньополітичного вирішення конфлікту». 

«Сьогодні відбулася, по суті, повномасштабна імплементація плану врегулювання», – сказав Ющенко, додавши, що всі політичні сили України висловили готовність йти на вибори 30 вересня. Серед завдань, що нині залишилися не вирішеними, Ющенко назвав необхідність нормалізації роботи ЦВК та врегулювання усіх процесів в діяльності Конституційного суду. 

Він також відзначив, що учасники політичного процесу в Україні домовилися про прийняття усіх важливих економічних рішень «на консолідованій основі», включаючи і питання що стосуються вступу нашої держави до СОТ. 

«Україна блискуче, в демократичному форматі, справилася з парламентською кризою», – підкреслив глава української держави.

У свою чергу, Хав’єр Солана на зустрічі зі ЗМІ підкреслив, що врегулювання політичної кризи в Україні «відкриє двері» для нормалізації життя у нашій державі у майбутньому. Він також відзначив, що, незважаючи на складну політичну ситуацію останніх місяців, економіка України продовжувала розвиватися у позитивному ключі. Серед важливих економічних кроків він зокрема виділів переговорний процес щодо вступу України до СОТ. 

Загалом Солана оцінив відносини України та ЄС як «дуже цілісні» і висловив переконання, що вони і надалі матимуть позитивний розвиток. Відповідаючи на запитання щодо впевненості у дотриманні учасниками політичного процесу в Україні досягнутих домовленостей, генеральний секретар Ради ЄС сказав що «є непогані сигнали з приводу партнерства президента і прем’єр-міністра». Він також висловив впевненість, що досягнуті домовленості будуть надалі лише закріплюватись.

Президент України та генеральний секретар Ради ЄС оцінили свою розмову як дуже конструктивну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: