Ющенко знову написав Януковичу

Президент стурбований фінансуваням низки бюджетних програм в Україні.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Президент назвав бюджетні програми, які уряд фінансує недостатньо.
Президент України Віктор Ющенко звернувся до прем'єр-міністра Віктора Януковича з листом, у якому висловив стурбованість відсутністю належного реагування з боку Кабінету міністрів на ситуацію, що склалася з бюджетним фінансуванням низки програм загальнодержавного значення. 

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент нагадав, що у травні та червні 2007 року вже звертався до глави уряду з проханням вжити заходів щодо поліпшення фінансування з державного бюджету деяких суспільно значущих програм у поточному році та поінформувати про результати. 

Однак інформація, що надходить від Кабміну та Держказначейства, містить лише констатацію фактів щодо відкриття асигнувань на реалізацію зазначених програм і не містить відомостей про їх касове виконання, причини затримки у фінансовому забезпеченні та заходи, що вживаються для виправлення ситуації, вважає Ющенко.

"Так, у листі Кабміну від 11 липня 2007 року за підписом першого віце-прем’єр-міністра, міністра фінансів України Миколи Азарова зазначається, що за перше півріччя на 100% профінансовано видатки за бюджетною програмою "Випуск книжкової продукції за програмою "Українська книга" в сумі 4,6 мільйона гривень. Водночас відповідно до звіту Держказначейства про виконання бюджету за видатками за січень-серпень 2007 року фактичного фінансування цієї програми не розпочато", - наголошує президент.

Рівень фінансування інших програм культурного спрямування також викликає занепокоєння глави держави. Зокрема, здійснення заходів з охорони культурної спадщини, паспортизації, інвентаризації та реставрації пам’яток культурної спадщини профінансовано на 4,2 мільйона гривень, що становить 5,6% річного планового показника, забезпечення розвитку та застосування української мови - на 1,2 мільйона гривень (8,1% річних призначень), звернув увагу глава держави.

Ющенко здивований також інформацією уряду щодо придбання апарату "гама-ніж". У той час як громадяни очікують придбання цього важливого апарату, Азаров повідомив про те, що відповідно до помісячного розпису загального фонду державного бюджету, затвердженого Мінфіном, кошти на цю мету передбачені починаючи з липня, наголосив президент.

У липні-серпні, за звітними даними Держказначейства, використано 16,8 мільйонів з 21 мільйону гривень, передбачених помісячним розписом на січень-серпень, або 30,9% річних призначень.

Інформацію Кабміну щодо фінансування забезпечення медичних заходів по боротьбі з туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, лікування онкологічних хворих Ющенко взагалі вважає відпискою. 

Незважаючи на низький рівень фінансування такого заходу (навіть за 8 місяців цього року на ці цілі використано лише 34,1% річних призначень), ані причин, ані пропозицій щодо виправлення ситуації урядом не зазначено, говориться у листі, спрямованому Януковичу.

Окремо президент наголошує, що попри настання осінньо-зимового періоду, з 870 мільйонів гривень, передбачених у держбюджеті-2007 на реформування і розвиток ЖКГ, реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, ремонт та реконструкцію теплових мереж та котелень і капремонт та модернізацію ліфтів, за 8 місяців використано лише 6,3 мільйона, або 0,7% річних призначень. 

З огляду на це, Ющенко зазначає, що його звернення щодо необхідності перегляду Мінфіном помісячного розпису держбюджету-2007 з метою наближення термінів здійснення видатків за програмами і заходами, які мають загальнодержавне значення, та поліпшення фінансування цих програм залишається практично без відповіді.

Президент звертається до Віктора Януковича із проханням ще раз розглянути питання фінансування на належному рівні важливих загальнодержавних програм і заходів у поточному році та особисто поінформувати його до 27 вересня 2007 року. 

Також глава держави просить надати вичерпні інформаційно-аналітичні матеріали щодо причин невиконання планових показників держбюджету за видатками в частині визначених програм та можливих шляхів усунення перешкод, що виникли, та поінформувати про зміни у помісячному розписі державного бюджету України на 2007 рік стосовно видатків за визначеними програмами і заходами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: