Ющенко знову повернув до Ради закон про імпічмент

Голова держави не підписав скандальний закон про тимчасові слідчі комісії та готується опротестувати його конституційність у КС.

Президент Віктор Ющенко повернув до Верховної ради без свого підпису закон про тимчасові слідчі комісії.

Про це в ході засідання погоджувальної ради заявив голова парламенту Володимир Литвин.

Литвин зазначив, що президент у своєму листі посилається на невідповідність даного закону нормам Конституції. "Однак зважаючи на відповідність закону нормам Конституції України, створення ним правового підґрунтя для порушення Конституції України, прав і свобод громадян, не можу взяти його до виконання. У зв'язку з цим надсилаю його до ВР без підпису, надаючи можливість опублікувати його в порядку, передбаченому Конституцією", - процитував Литвин лист президента.

Він також наголосив, що президент у своєму листі зазначив, що планує надати подання до Конституційного суду з проханням роз'яснити конституційність даного закону.

Нагадаємо, 3 березня Верховна рада подолала вето на закон, який спрощує процедуру винесення імпічменту президенту.

15 січня парламент ухвалив закон про тимчасові слідчі комісії, спрямований на спрощення процедури винесення імпічменту президенту. В першому читанні документ був ухвалений ще 26 грудня минулого року.

Закон визначає процедуру створення спеціальної тимчасової слідчої комісії - колегіального тимчасового органу. Він утворюється у складі депутатів ВР, спеціального прокурора і спеціальних слідчих. Завданням такої комісії є розслідування обставин щодо здійснення президентом державної зради або інших злочинів, викладених в підписаному більшістю депутатів від конституційного складу парламенту поданні про усунення глави держави з посади в порядку імпічменту. Це подання є достатньою підставою для ініціювання імпічменту глави держави.

Читайте також:

Кравчук - Ющенку: імпічмент - це нормально

Комуністи розпочинають імпічмент Ющенку

Кравчук розповів, як правильно позбутись Ющенка

Рада подолала вето на закон про імпічмент Ющенку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: