Ющенко знову занижує ціну на газ

Економічно обґрунтована ціна на газ для України близько 200 доларів, вважає Богдан Соколовський.

Українська сторона у переговорному процесі про співробітництво у газовій сфері надала російській стороні кілька варіантів розрахунків ціни на газ і транзитної ставки на основі економічного обґрунтування у порівнянні з реально існуючими цінами у країнах Центральної і Західної Європи.

Про це повідомив уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він наголосив, що при розрахунку насамперед враховувалися ті країни, які є технічно і географічно близькі до нашої держави за умовами імпорту, транзиту та зберігання газу.

При формуванні цінової пропозиції Українська сторона виходила з домовленостей, досягнутих президентами України та Росії у лютому 2008 року, підписаного керівниками урядів двох країн Меморандуму та угоди, підписаної керівництвом НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" про трирічний період поступового переходу до ринкових цін на газ для України та транзитну ставку.

"Враховуючи ці домовленості, економічно обґрунтована базова ціна у першому кварталі 2009 року має коливатися від 192,6 долара за тисячу кубічних метрів газу при транзитній ставці у 2,2 долара до 218,8 долара при ставці у 2,47 долара", - наголосив уповноважений президента україни з міжнародних питань енергетичної безпеки.

"При цьому не враховувалися існуючі до 31 грудня минулого року пільги у ціновій політиці щодо поставок російського природного газу: близько 50 відсотків на ціну за газ та транзитну ставку", сказав він.

За словами Соколовського, українська сторона готова відкрито та прозоро пояснити і обґрунтувати кожну цифру на основі реальних цінових параметрів, зафіксованих у відповідних контрактах, існуючих між ВАТ "Газпром" та газовими компаніями європейських країн.

"Водночас хочу зазначити, що російська сторона у переговорному процесі пропонує Україні ціну, що суперечить економічному обґрунтуванню та здоровому глузду", – підкреслив Богдан Соколовський.

"Без сумнівів, якщо прийняти за основу ціну у 235 – 250 доларів, яку пропонує російська сторона, то транзитна ставка має складати приблизно 3,6 – 4 долара. Проте тоді російська сторона має відверто оголосити про відмову від усіх попередніх домовленостей щодо співпраці у газовій сфері", підсумував він.

Президент України раніше наголошував, що ринкова ціна російського газу для України повинна складати 205 доларів, для Словаччини - 215-218 доларів за тисячу кубометрів.

"Газпром", в свою чергу, заявляв, що після відмови України від пільгової ціни в 250 доларів за тисячу кубометрів має намір поставляти газ лише за ринковою ціною в 450 доларів.


Читайте також:
Росія піднімає ціну на газ для України до 470 доларів
Мєдвєдєв турбується про кишені "близьких йому українців"
Україна готова платити Росії 201 долар за газ. Не більше

ВідеоЮщенко знову занижує ціну на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: