Ющенко знявся у французькому фільмі про демократію

Президент дав інтерв'ю, яке ввійде до документального фільму про народження демократії в Україні. Іноземним режисерам він, зокрема, розповів про погану Верховну раду.

Президент Віктор Ющенко дав інтерв’ю режисерам французького продюсерського центру "Les Films Grain De Sable" Жану Мішелю Карре та Джил Емері для документального фільму "Україна. Народження демократії".

У інтерв'ю, що ввійде до фільму, глава держави розповів про своє бачення розвитку політичної ситуації в Україні з часу проголошення незалежності, оцінив основні процеси та події, які відбувалися в політикумі держави протягом 1991 – 2009 років.

Зокрема, розповідаючи про виклики, які виникають перед країною зараз, Ющенко наголосив, що найбільшою небезпекою для української нації є повернення до авторитарного минулого, яке обов’язково принесуть із собою окремі кандидати в президенти в разі їхньої перемоги.

Відповідаючи на запитання, чому так важко Україні дається боротьба з корупцією, президент звернув увагу на те, що відповідальність за такий сумний стан справ лежить на парламентській більшості у Верховній раді, яка призначає і уряд, і генпрокурора, і міністра внутрішніх справ, саме до компетенції яких відведені ці напрямки.

"Корупція з легкістю процвітає там, де необмежена депутатська недоторканність поєднується з кримінальним світоглядом і можливістю впливати на фінансові потоки. А у нашому парламенті дуже багато людей випадкових, часом з декількома судимостями — і вони формують більшість. Тепер скажіть мені, чи буде призначений більшістю генпрокурор або міністр внутрішніх справ відкривати і розслідувати справи проти злочинців у рядах цієї ж більшості? На жаль, сьогодні ми бачимо, що не буде", — додав Ющенко.

Продюсерський центр "Les Films Grain De Sable" – французька телекомпанія, заснована в 1975 році режисером Жаном Мішелем Карре. За роки діяльності компанія випустила більше 100 фільмів, як документальних, так і художніх. Найбільш відомі останні документальні проекти: "Корабель дурнів", "Дві матері", "Система Путіна", "Курськ: підводний човен в каламутній воді", "Епопея чорного золота" та інші.

Документальний фільм Жана Мішеля Карре та Джил Емері "Україна. Народження демократії" вийде на світові телеекрани в березні 2010 року. Втім, уривки інтерв’ю з провідними постатями української політики транслюватимуться в новинах французького телеканалу France 2 напередодні та під час президентських виборів в Україні в січні 2010 року.

Фільм є спільним проектом продюсерського центру "Les Films Grain De Sable" та низки європейських телеканалів, зокрема France 2, Arté, Planète, TSR Switzerland, VRT Belgium та ін.

Нагадаємо, це вже не перший приклад участі Віктора Ющенка у документальному кіно. У листопаді він дав інтерв'ю для документального проекту режисера Едвінса Снора про злочини комуністичного режиму та Голодомор в Україні 1932-1933 рр.

А ще раніше глава держави брав участь у зйомках фільму, присвяченого бджільництву.

Читайте також:

Президент знявся у документальному фільмі про злочини комунізму

Ющенко зніметься у фільмі про бджільництво

Ющенко зустрінеться з донецькою інтелігенцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: