Ющенко зробить все, щоб виконати обіцянки, дані МВФ

Президент дав гарантії керівнику місії МВФ в Україні, що всі закони, які будуть розглянуті в рамках Меморандуму, ним будуть підписані.

Президент Віктор Ющенко запевняє, що зробить все можливе, аби те, що передбачено у листі про наміри до Міжнародного валютного фонду, було реалізовано.

Про це він сказав на зустрічі з керівником місії МВФ в Україні Джейлою Пазарбазіолу.

"Я все зроблю, щоб те, що передбачено у листі про наміри, було реалізовано", - цитує слова Ющенка прес-служба глави держави.

Для України реалізація Меморандуму з МВФ сьогодні є принциповою позицією, наголосив він.

Водночас президент нагадав, що саме уряд значною мірою несе відповідальність за реалізацію цього документу - адже в руках у Кабміну знаходяться механізми для здійснення реформ, що стосуються скорочення видатків бюджету, змін у податковій сфері, реформування газового сектору, пришвидшення рекапіталізації банків.

"Низка завдань стоїть перед Національним банком. І я сподіваюся, вони будуть ним виконані в повному обсязі", - зазначив глава держави.

Президент звернув окрему увагу керівника місії МВФ на те, що ряд кроків Меморандуму передбачає внесення змін до законодавства Верховною радою, а значить - більшістю, яку очолює прем’єр-міністр. За його словами, йдеться зокрема про зміни, що стосуються визначення реальних власників фінансових установ, удосконалення механізмів рекапіталізації, посилення незалежності НБУ; у сфері енергетики - про запровадження розподільчих рахунків для підприємств ТКЕ, передачі функцій встановлення тарифів до НКРЕ.

"Я гарантую, що всі закони, які будуть розглянуті в рамках Меморандуму, президентом України будуть підписані", - наголосив Ющенко.

Президент особливо наголосив на важливості "ретельного виконання кожною стороною взятих на себе зобов’язань". У цьому контексті він окремо відзначив актуальність ретельного жорсткого моніторингу дій уряду в рамках виконання Меморандуму, який має вести керівництво місії МВФ.

Зі своєї сторони, Пазарбазіолу наголосила - МВФ переконаний, що необхідність у визначеному ним переліку попередніх заходів, які має реалізувати українська сторона, давно назріла і сьогодні є надзвичайно актуальною. Керівник місії МВФ також запевнила Ющенка, що фонд намагається зробити все від нього залежне, аби допомогти Україні в нинішній складній економічній ситуації.

"Тому ми цінуємо вашу підтримку, і тепер будемо з нетерпінням очікувати на повідомлення від усіх задіяних у цьому процесі сторін щодо успіхів та прогресу, яких вони досягають у здійсненні цих кроків", - сказала вона.

Керівник місії МВФ підкреслила, що Фонд готовий до обговорення проблем - в разі їх виникнення. Вона також погодилася з главою держави: зазначені попередні заходи повинен здійснювати уряд України разом з НБУ.

Читайте також:

МВФ покращив прогноз інфляції в Україні

МВФ надасть Україні 3,3 млрд доларів

Кабмін затвердив "лист намірів" до МВФ

МВФ вперше в історії проводить емісію облігацій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: