Ющенко зустрівся з патріархом Кирилом

Ющенко висловив сподівання на продовження діалогу щодо перспектив розвитку православ’я в Україні.

Ющенко і патріарх Кирило
В офіційній резиденції глави держави - Будинку Городецького - відбулася зустріч президента Віктора Ющенка та Патріарха Московського і Всієї Русі Кирила.

На початку зустрічі Ющенко привітав патріарха Московського і всієї Русі Кирила з його духовним пасторським візитом до України. За словами глави держави, від цих відвідин Україна очікує отримати багато позитивних сигналів, яких потребує православ’я. Він висловив сподівання на продовження діалогу щодо перспектив розвитку православ’я в Україні, який українська сторона дуже цінує.

За оцінкою Ющенка, в Україні православ’я має сприятливі умови для розвитку, свідченням чого є відновлення і передача церкві соборів, храмів та інших культових споруд. Президент висловив переконання, що державна політика щодо церкви є правильною, хоча в українському православ’ї мають місце проблеми, зокрема існування чотирьох православних конфесій.

За словами Ющенка, ця проблема дісталася Україні у спадок і є не лише проблемою України і українського православ’я. Глава держави анонсував, що цю проблему, яка забирає потенціал православ’я в Україні, буде обговорено під час зустрічі з патріархом.

Зі свого боку патріарх Московський і всієї Русі Кирило подякував за запрошення здійснити візит в Україну, яке він отримав від митрополита Київського і всієї України Володимира. Відзначаючи історичну роль Києва у розвитку православ’я, він зокрема, зазначив, що Київ для нього "наш руський Єрусалим і Константинополь". Відтак свій візит до України патріарх розглядає не лише як пасторський, а й вбачає в ньому паломницьку місію.

Патріарх Кирило також зазначив, що давно підтримує з президентом діалог щодо релігійної ситуації в Україні, а також планує під час сьогоднішньої зустрічі обговорити низку інших питань.

Читайте також:

Патріарх Кирило відмовився зустрічатися з главою УПЦ (КП) Філаретом

Патріарх Кирило провів молебень, відгородившись металевими щитами

Націоналісти та козаки побилися в Києві через візит патріарха

Патріарха Кирила в Києві охоронятимуть 6 тисяч міліціонерів

ВідеоЮщенко зустрівся з патріархом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: