Ющенко звернувся по допомогу до Обами

Ющенко попросив у керівництва США та НАТО забезпечити захист судна "Аріана" під час повернення українських моряків додому.

Президент України Віктор Ющенко звернувся до свого американського колеги Барака Обами і керівництва НАТО щодо посилення захисту звільненого з піратського полону судна "Аріана".

"Я б не сказав, що все йде гладко, що зумовило мене сьогодні звернутися до президента США та керівництва НАТО, щоб посилити безпековий компонент захисту на маршруті цього корабля та дещо в матеріальному компоненті", – сказав президент.

За його словами, зі свого боку Україна виконала усі взяті на себе зобов’язання щодо звільнення моряків. Ющенко наголосив, що Україна займалася питанням визволення з першого дня захоплення судна, розроблялось 12 варіантів операцій, які погоджувались структурами у Лондоні, Греції та структурою, яка координувала роботу піратів.

Останній – реалізований – сценарій був затверджений 11 днів тому, заявив президент, наголосивши, що українські спецслужби провели "блискучу роботу".

За словами Ющенка, при збереженні швидкості українські моряки у вівторок або у середу зранку вже сядуть на український літак. "Трагедія закінчилась", – сказав глава держави.

Водночас він зауважив, що задля уникнення подібних випадків у майбутньому необхідно, щоб Україна долучилась до системи міжнародного реагування на піратські захоплення суден.

Як відомо, балкер "Аріана" з 24 українськими моряками на борту, який прямував з Бразилії на Близький Схід із 35 тисячами тонн сої, було захоплено 2 травня цього року в Індійському океані, на південний захід від Сейшельських островів. Українці перебували у піратському полоні понад 7 місяців.

10 грудня голова компанії-оператора Alloceans Shipping Спірос Мінас повідомив, що його компанія виплатила Сомалі викуп за судно "Аріана". Після цього пірати залишили судно. За даними ЗМІ, сума викупу за українців склала близько 3 млн доларів.

Читайте також:

"Аріана" пробуде в морі ще 5-7 днів

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Пірати звільнили українських моряків з "Аріани"

Моряки з "Аріани" повернуться в Україну впродовж 10 днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: