Ющенко звинувачує Тимошенко у газовій змові з Москвою

У Секретаріаті президента впевнені, що сьогоднішня газова криза створена "спеціально під Тимошенко", щоб збільшити її шанси стати президентом.

Заступник глави Секретаріату президента Роман Безсмертний вважає, що Москва штучно створила газову кризу, щоб Юлія Тимошенко одержала політичні дивіденди.

За словами Безсмертного, "загострення суперечки щодо постачання російського газу в Україну та країни Європи викликало велику стурбованість кожного українця, окрім прем`єр-міністра Тимошенко, яка вже два тижні вдає, ніби цієї проблеми зовсім не існує".

При цьому Безсмертний вважає, що саме на уряді лежить цілковита відповідальність за чергове газове протистояння між Україною та Росією.

“Тому очевидне самоусунення прем`єра від участі у врегулюванні існуючих непорозумінь не лише дивує, а й викликає сумніви в тому, чи справді Тимошенко діє в інтересах своєї держави”, - сказав він.

Тимошенко, за словами Безсмертного, не змогла дати обґрунтованого пояснення, чому до кінця року газовий договір із Росією так і не був підписаний.

“Вона і словом не згадує про власні обіцянки, які восени щедро роздавала перед телекамерами, про близьке документальне оформлення газових поставок на 2009 рік”, - заявив він, додавши, що, таким чином, у цьому питанні вкотре підтвердилася “кричуща непрофесійність економічного блоку уряду, внаслідок чого Україна стала об`єктом грубого тиску та неприкритого шантажу з боку Кремля”.

"Нині, коли до українсько-російського газового конфлікту прикута увага всього світу, прем`єр-міністр України демонструє дивовижну апатію. Очевидно, вона просто не хоче зайвий раз нервувати Путіна - свого колегу і негласного патрона. У ситуації, коли Росія поводиться як рекетир і здирник, керівник уряду зобов`язана рішуче стати на захист національних інтересів. Натомість Тимошенко абсолютно свідомо відійшла в тінь, що фактично означає підігравання Москві в її сценарії "викручування рук" Києву. Тобто в час, коли Європа підтримує Україну у газовому протиборстві з Росією, наш прем`єр поводиться як спільник Кремля", - заявив Безсмертний.

Крім того заступник глави Секретаріату провів паралелі між нинішньою поведінкою Тимошенко та її позицією під час конфлікту між Грузією і Росією влітку минулого року. Тоді, каже він, "прем`єр усіляко викручувалася, аби уникнути публічного засудження російської військової агресії проти суверенної Грузії. Адже Росія розгорнула бойові дії на Кавказі, зокрема, через прагнення блокувати можливості будівництва газопроводу з Центральної Азії в Європу, який дасть можливість європейським споживачам послабити свою вразливу залежність від російського газу”.

"Зараз, в умовах економічної кризи, дефіцит газу створюється "під Тимошенко", яка одержала ще один привід для широкого застосування в агітаційно-викривальній риториці”, - запевняє чиновник.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: