Ющенко звинуватив Росію у заморожуванні відносин з Україною

Президент наголосив, що небажання російського керівництва відправити в Україну посла не сприяє нормалізації відносин між країнами.

Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita висловив переконання, що відсутність посла Росії в Україні є ознакою замороження відносин між країнами.

"Ненадіслання посла означає замороження відносин. Ми хочемо доброї співпраці з Росією, ми проти пересварення українців з росіянами. А Росія, безперечно, має вплив на нашу політику, але, як показали останні вибори, щоразу менш вирішальний", - сказав Ющенко.

Коментуючи висловлювання представника НАТО, що "Альянс не буде військово підтримувати Україну", Ющенко зазначив: "Ми не хочемо військової підтримки. Натомість, ми прагнемо ввійти до пан’європейської системи колективної безпеки, а такою системою є НАТО. Альтернативи немає. Жодна велика держава не має наміру самостійно дбати про свою безпеку, ані Франція, ані Німеччина".

Нагадаємо, 6 серпня, російській стороні було передано агреман (згоду) Віктора Ющенка на призначення новим російським послом колишнього міністра російського уряду Михайла Зурабова.

11 серпня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вирішив відкласти приїзд Зурабова до України. Підставою для цього, за словами президента РФ, став "антиросійський курс" Віктора Ющенка та українського керівництва.

У свою чергу, Віктор Ющенко відповів Мєдвєдєву листом, у якому висловив розчарування його недружньою позицією.

Очікується, що через резонансний скандал на найвищому рівні російський дипломат розпочне роботу в Україні тільки після січневих президентських виборів.

Читайте також:

МЗС: Росія не готова до рівноправних відносин з Україною

Ющенко: від Росії залежить, чи почнеться війна у Криму

Ющенко: нас не залякати російською зброєю

Експерт: Росія серйозно загрожує незалежності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: