Ющенко звинуватив Росію в підготовці перевороту в Україні

На думку президента, можливі зміни до Конституції готуються не в Україні і є незаконними. Про це він особисто сказав Януковичу.

Президент Віктор Ющенко вважає, що Партія регіонів, плануючи разом з БЮТ зміни до Конституції, згідно з якими, зокрема, президент обиратиметься у парламенті, діє в інтересах та за вказівкою Росії.

"Я думаю, ця партія (ПР – ТСН.ua) повинна нести відповідальність за стабільність, легітимний розвиток подій, а не йти у фарватері будь-яких авантюр, привезених з Москви чи розроблених Медведчуком (Віктор Медведчук – екс-глава Адміністрації президента Леоніда Кучми. За непідтвердженими даними бере участь у написанні нової Конституції – ТСН.ua). Будь-які інші ініціативи, окрім тих, що виходять з правових норм, я переконаний, не повинні прийматися", - сказав президент.

"Давайте не будемо забувати, що ми суверенна держава, і питання, які стосуються організації роботи парламенту, формування більшості та меншості, відносин між ними - це внутрішні питання цієї країни. Давайте навчимося без порад приймати рішення і виходити з цієї ситуації", - додав Ющенко.

На переконання глави держави, у переговорах між БЮТ та ПР йдеться фактично про "конституційний переворот, який не має нічого спільного з національним інтересом та законністю".

Також президент повідомив, що вчора, 2 травня, зустрічався з Януковичем.

"Я вчора мав розмову з лідером Партії регіонів. Мені зрозумілі його устремління. Але він знайде розуміння населення, коли йтиме до мети конституційним шляхом", - сказав Ющенко. "У мене не має сумнівів і я не допущу виборів президента у парламенті", - додав він.

Ющенко висловив сподівання, що ці "застереження почують у Партії регіонів, яка є найвпливовішою і має найбільший рейтинг".

Нагадаємо, за даними ЗМІ, у середині квітня Віктор Янукович здійснив неофіційний візит до Москви, де йому рекомендували створити хоч би ситуативний союз з Блоком Юлії Тимошенко.

У Москві Янукович начебто провів неофіційну зустріч із головою Держдуми Росії, одним із лідерів партії "Єдина Росія" Борисом Гризловим. На цій зустрічі лідеру ПР пропонували створити хоча б ситуативний союз з Юлією Тимошенко.

В інформаційному полі дедалі частіше лунають заяви представників ПР та БЮТ про те, що незабаром ці політсили створять коаліцію з метою внесення змін до Конституції. Серед таких змін основними є перенесення виборів президента у парламент, а також продовження каденції нинішньої ВР.

Читайте також:

Росія віддала Януковичу перевагу на виборах в Україні

Москва вимагає від Януковича укласти союз з Тимошенко

Обрання президента у парламенті не суперечить Конституції

ПР: повноваження нинішньої Ради будуть продовжені

ВідеоЮщенко про зміни до Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: