Ющенко звинуватив Тимошенко у падінні гривні

За 7 місяців 2009 року, Нацбанк більше ніж у 4 рази збільшив емісію для фінансування непокритих доходів країни.

Нестабільність курсу гривні – це пряма відповідальність уряду прем’єра Юлії Тимошенко.

Про це заявив президент Віктор Ющенко.

"Закон про уряд говорить, що український уряд відповідає за економічну політику у державі і сприяє стабілізації національних грошей. Уряд не повинен руйнувати стабільність національних грошей", - наголосив він.

"За 7 місяців 2009 року, Нацбанк більше ніж у 4 рази збільшив емісію для фінансування непокритих доходів країни. На початку року у портфелі Нацбанку було 8 мільярдів гривень цінних паперів уряду", - зазначив президент.

"Враховуючи, що регулярно виникали обставини кредитування бюджету, розрахунків за газ, за 7 місяців Нацбанк видав уряду додатково 30 мільярдів гривень ресурсів", - підкреслив Ющенко.

"Це привело до того, що гривня стала слабшою, бо це розширення грошей. Тоді, коли економіка падає, Нацбанк у 4 рази збільшує фінансування уряду. З економіки гроші забираються, трансформуються і передаються уряду", - заявив він.

Нагадаємо, курс гривні по відношенню до американського долара вже досяг найнижчого значення за всю історію існування української національної валюти.

На понеділок, 7 вересня, Нацбанк встановив курс гривні на рівні 7,995 грн за один долар. Водночас на готівковому ринку курс долара вже перевищив позначку в 9 гривень, а на міжбанку впритул наблизився до 8,90.

Читайте також:

МВФ пояснив причини падіння гривні

Офіційний курс гривні досяг історичного мінімуму

На стрибках курсу спекулянти заробляють десятки мільйонів доларів

Мінфін назвав три причини падіння гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: