Ющенко звинуватив уряд в знищенні цукрової галузі

Президент запідозрив уряд в грі не на користь українських цукровиробників.

Президент Віктор Ющенко підозрює, що уряд, звинувачуючи виробників цукру у змові, готує підґрунтя для ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини.

Про це йдеться в заяві головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента.

На думку президента, такі дії знищать рентабельність цукрового виробництва в Україні та в умовах кризи гроші підуть на підтримку виробників інших країн.

"Втрачає сенс збирання врожаю цукрових буряків, що може призвести до дефіциту цукру вже наступного року", - йдеться в заяві.

На думку Ющенка, не краща ситуація у суміжних галузях - розпочалась стагнація у сільськогосподарському машинобудуванні. Прикладом він називає Харківський тракторобудівний завод, що оголосив у липні про припинення виробництва внаслідок невиконання урядом своїх обіцянок про підтримку сільськогосподарського машинобудування.

"Обіцянки прем'єр-міністра України про таку підтримку перетворились в пусті заяви. З передбачених законом про держбюджет на 2009 рік у Стабілізаційному фонді більш як 2 мільярдів гривень агропромисловий комплекс отримав лише близько 18 мільйонів грн, не говорячи вже про обіцянки прем'єра щодо надання для вирішення проблем АПК майже 8 млрд грн", - йдеться в заяві.

"При цьому урядова аграрна політика зводиться до проведення чергових та позачергових нарад і засідань, на яких проблемні питання не врегульовуються і як наслідок - з'являються нові", - зазначають у Секретаріаті.

"Замість здійснення конкретних кроків - поліпшення фінансування та кредитування села, стимулювання будівництва тваринницьких комплексів, встановлення справедливих цін на сільськогосподарську продукцію, уряд пропонує суспільству піар-акції, в які перетворюються засідання Кабінету міністрів України з аграрної тематики", - зауважують в оточенні президента.

Внаслідок цього президент вважає за потрібне особисто втрутитись у розв'язання гострих проблем галузі.

Читайте також:

Тимошенко: українська економіка знову зростає

Українські металурги майже здолали кризу

Україна вийшла в лідери за темпами падіння промисловості

Ціни на цукор досягли двадцятирічного максимуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: