Президенту придбають новий літак і дадуть більше грошей на ордени

Збільшена сума на офіційні зустрічі, а от оздоровлюватися перші особи держави будуть за рахунок платників податків.

У проекті бюджету на 2010 рік видатки на утримання президента України та його служб планується скоротити на п'яту частину - до 974 млн гривень.

Держуправління справами запланувало купівлю нового літака для обслуговування перших осіб держави.
Фінансування Верховної Ради і уряду в наступному році уріжуть на третину. Кошторис парламенту повинен скласти 573 млн грн, а утримання секретаріату уряду обійдеться бюджету в 307 млн грн.

При цьому до кошторису президентської канцелярії розробники бюджету підійшли лояльніше. При формуванні бюджету-2008 всі політичні сили критикували високі витрати на діяльність президента (1,2 млрд грн). Цього разу критики не чутно, і не виключено, що це пов'язано з надіями лідерів найбільших політичних сил - Віктора Януковича і Юлії Тимошенко - зайняти президентську посаду в наступному році.

Висока сума витрат на президента не в останню чергу обґрунтована тим, що Держуправління справами запланувало на 2010 рік купівлю нового літака для обслуговування перших осіб держави.

За словами представника комітету Верховної Ради з бюджету Володимира Бондаренка, відповідний запит до Держуправління про оновлення парку VIP-авіації врахований у проекті бюджету. Варто підкреслити, що, наприклад, вартість нового літака Ан-148 може перевищувати 200 млн грн. Водночас, Бондаренко зазначає, що під час аналізу бюджету з метою економії ця закупівля може бути відмінена.

Зростання витрат на потреби президентської канцелярії, за словами депутата, може бути пов'язане і з збільшенням фінансування медичних установ, які входять в структуру Держуправління справами, які обслуговують депутатів і високих чиновників. В.о. міністра фінансів Ігор Уманський також пояснив, що до бюджету закладено збільшення витрат на комунальні платежі, енергоносії, що пов'язане з подорожчанням тарифів.

При цьому на тлі повсюдного скорочення і економії витрати на виготовлення державних нагород планується також збільшити.

На роздачу орденів і медалей у наступному році планується витратити в шість разів більше, ніж цього року (11,5 млн грн проти 2 млн грн). На "організацію та здійснення офіційних заходів за участю Президента" заплановано 10 млн грн замість 8,2 млн грн. Різниця буде витрачена на інавгурацію нового глави держави.

Також будуть різні підходи до фінансування санаторно-курортних комплексів Верховною Радою та Державним управлінням справами при президенті. Кожна зі структур планує витратити на свої санаторії та пансіонати по 70 млн грн. При цьому парламентські оздоровниці будуть фінансуватися за рахунок власних зароблених коштів (тільки 3,6 млн грн буде взято з казни), а от оздоровчі комплекси ДУС практично повністю профінансують за рахунок платників податків (66,6 млн грн. планується виділити з бюджету).

Нагадаємо, заступник голови Верховної Ради, один з лідерів Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко виступив за дворазове скорочення зарплат вищих чиновників з 1 січня наступного року.

Читайте також:

Для Ющенка і Тимошенко підготували суперсучасний лайнер

Тимошенко нарахували порушень в бюджеті на 1,6 мільярда

Ціни на пиво підвищили, щоб утримувати Верховну раду

Депутати заборонили чиновникам отримувати подарунки, дорожчі 120 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: