Ющенку і Медведьку дали "будяків"

Олександр Медведько, Віктор Ющенко та фракція Блоку Юлії Тимошенко стали лауреатами у найвищих номінаціях антипремії "Будяк року – 2008".


Про це сьогодні, у Міжнародний день прав людини, оголосили члени конкурсного комітету антипремії, яку присуджує Українська Гельсінська спілка.

Лауреатом першої номінації – "за найбільш грубе порушення прав людини" – став генеральний прокурор Медведько.

Він удостоївся антипремії через своє рішення екстрагувати, незважаючи на закон, який це забороняє, та відповідні рішення українських судів, до Російської Федерації особу (йдеться про громадянина Росії Кузнєцова), якій було надано статус біженця.

Ющенко-Медведько
УНІАН
Друге місце поділили Віктор Ющенко і фракція БЮТ "за політичне втручання у здійснення правосуддя".

Як пояснила член конкурсної комісії Алла Тютюнник, президент чинив тиск на суддів і суди шляхом ліквідації Окружного адміністративного суду Києва, незаконного, на думку правозахисників, звільнення судді. У свою чергу, депутати від фракції БЮТ блокували різними способами роботу Київського апеляційного адміністративного суду.

"Відзначили" також Міністерство охорони здоров’я, яке отримало премію як "найбільш інформаційно закритий орган влади". "Це пояснюється систематичною відсутністю відповідей на інформаційні запити, систематичні необґрунтовані відмови у наданні інформації та незаконне засекречення переліку відомостей, віднесених МОЗ до конфіденційної інформації", - зауважив голова конкурсної комісії В’ячеслав Якубенко.

Четвертої номінації антипремії "Будяк року" удостоївся народний депутат Геннадій Москаль "за найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини та заклики до порушення прав біженців і шукачів притулку, розпалювання ворожнечі".

В номінації "найбільш інформаційно закритий орган місцевого самоврядування" лауреатом антипремії комісія визначила Луганську міську раду через ігнорування її депутатами інформаційних запитів, а також відсутність доступу до проектів рішень чи вже прийнятих рішень ради.

Антипремія "Будяк року" була заснована у 2006 році, щоб привернути увагу громадськості до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі упродовж року, та стимулювати суспільну дискусію щодо небезпечних для прав людини тенденцій у країні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: