Ющенку подарували ключ від Праги

Президент відзначив традиційно глибокі історичні зв'язки України та столиці Чехії і подякував мерові Праги за щире ставлення до України.

Президент Віктор Ющенко отримав від мера столиці Чехії Павла Бема символічний ключ від Праги. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Президент особливо відзначив традиційно глибокі історичні зв'язки України та столиці Чеської Республіки. У цьому контексті він нагадав, що в XX столітті саме у Празі знайшли захист десятки тисяч українських патріотів, які залишили Батьківщину після окупації Української Народної Республіки в 1921 році.

"З Прагою пов'язані імена видатних будителів України - поетів Юрія Дарагана, Євгена Маланюка, Юрія Клена, Олега Ольжича, Юрія Липи, Олени Теліги. Прага для нас - це легенда і символ. Це - справді колиска нашої свободи, про що не раз було сказано нашими відомими дипломатами і діячами культури", - також відзначив президент.

Ющенко особливо подякував мерові Праги за щире ставлення до України, українства і багатолітньої присутності у житті чеського народу.

Президент наголосив, що співпраця з Прагою завжди викликала значний інтерес ділових і громадських кіл провідних міст України - Києва, Донецька, Дніпропетровська, Львова, Одеси, Харкова.

"Ми любимо Прагу, шануємо Прагу і завжди бачимо її як визначне світове місто, що є вічним другом України, - сказав Ющенко. - Українська держава буде вдячна Вам за кожну допомогу і втілену нами спільно добру справу".

Президент оглянув історичну будівлю міської Ратуші та розписався в Книзі Почесних гостей. У зустрічі також взяла участь Катерина Ющенко.

Читайте також:

Чехія не збирається спрощувати візовий режим з Україною

МЗС Росії викликав посла України "обговорити проблеми"

Ющенко назвав угоду щодо ГТС "колосальним внеском"

Росія заморозила урядові відносини з Україною
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: