Ющенку поставили ультиматум в обмін на гроші МВФ

Або він мириться з Тимошенко і виконує вимоги МВФ, або провідним державам міняють модель співпраці з Україною.

Зараз ведеться робота з представниками низки країн щодо виділення ними кредиту Україні.

Підтвердженням цьому є робочий візит прем'єра Юлії Тимошенко до Франції, який заплановано на 4 березня.

"Ми розуміємо, що наші французькі колеги відпрацьовуватимуть питання кредитування України", - запевнив дипломат однієї з країн "Великої сімки".

Нагадаємо, вчора відбулася зустріч президента Віктора Ющенко з послами країн "Великої сімки" (G7), представниками МВФ і Всесвітнього банку.

Іноземні дипломати і фінансисти поставили Ющенку ультиматум: або він мириться з прем'єром Тимошенко і разом з Кабміном починає виконувати вимоги МВФ, або провідним державам доведеться міняти модель співпраці з Україною.

Фактично це означає, що країна залишиться без кредиту МВФ (16,5 мільярди доларів) в умовах глибокої кризи.

"На нашу думку, президент, прем'єр-міністр, Верховна рада повинні працювати разом, щоб утілювати ефективну політику, яка дасть можливість співпраці з МВФ, що, у свою чергу, дозволить пережити кризу і вивести з нього країну", - сказав посол США в Україні Уїльям Тейлор.

Більше того, західні держави стурбовані тим, що Україна може потрапити у фінансову залежність від Росії. Адже Москва, на відміну від МВФ, може надати кредитну підтримку без зайвих умов.

Президент Ющенко всіляко переконував послів у тому, що відповідальність за політичну плутанину і економічний спад в країні лежить на Тимошенко. Але при цьому він все ж таки пообіцяв умовити прем'єра піти на всі вимоги, які ставить МВФ.

Зустріч Ющенка з Тимошенко запланована на сьогодні.

У свою чергу в офісі МФВ не виключають: якщо президент і прем'єр порозуміються, то глава місії Фонду в Україні Джейла Пазарбазіолу вже на початку березня повернеться для консультацій до Києва.

Читайте також:

Меркель: перспектива України залежить від її відносин з Росією

Переговори з МВФ відновляться за два тижні

ЄС незадоволений: Тимошенко та Ющенко дестабілізують Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: