Ющенку радять не їхати на зустріч з Качинським

Львівські депутати проти приїзду президента до могил загиблих поляків. Правоохоронці готові до акцій протесту.

Президент Польщі Лех Качинський з дружиною 28 лютого прибудуть на Львівщину для участі у заходах вшанування поляків, які загинули 65 років тому у селі Гута Пеняцька. В урочистостях має взяти участь і президент України Віктор Ющенко з дружиною.

Цього дня у 1944 році польське село Гута Пеняцька з усіма мешканцями спалили. Число жертв доходить до тисячі осіб. Хто це вчинив, досі достеменно не відомо, польські та українські історики мають на подію кардинально різні погляди.

Інститут національної пам’яті Польщі вважає, що до злочину причетна дивізія „СС Галичина”. Українські історики це категорично заперечують, стверджуючи, що дивізія у цей період лише формувалася, а до спалення причетні німецькі каральні органи.

Зважаючи на історичне непорозуміння, окремі депутати Львівської облради вважають, участь Ющенка є неприйнятною. „Ми вважаємо, що приїзд президента і участь у заходах не буде сприяти українсько-польським відносинам і відносинам усередині України. Ці злочини треба більше розслідувати”,- заявив депутат Остап Козак. Водночас, він додав, що депутати не мають нічого проти вшанування жертв військових та політичних злочинів.

Правоохоронці, зі свого боку, вже заявили, що не виключають акцій протесту.

Читайте також:

РФ і Польща відновили політичний діалог

Росія доводить, що Голодомор не був геноцидом

Ющенко виписав рецепт виходу з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: