З 5 жовтня в української армії закінчаться харчі

В армії майже не залишилося грошей на закупівлю харчів, оплату комунальних послуг, гігієну. Коштів на 2010 рік також виділено недостатньо.

В української армії з 5 жовтня закінчуються гроші, передбачені на харчування.

Про це заявив "регіонал" Олександр Кузьмук.

За його словами, наприкінці липня вичерпалися кошти на банно-пральне забезпечення особового складу. З вересня відсутні кошти на оплату комунальних послуг, через що Збройні сили не будуть підготовлені до зимового періоду.

"Асигнування на підготовку військ і сил, що є основою оборонного бюджету, винесені на четвертий квартал, а весь попередній період Збройні сили абсолютно не займалися бойовою і оперативною підготовкою", - наголосив Кузьмук.

Також, на його переконання, "проведення незрозумілого параду викреслило три місяці з підготовки ЗСУ і вимило кошти, на які вони могли підвищувати свій бойовий потенціал".

Кузьмук також зазначив, що проектом держбюджету на 2010 рік також передбачено недостатнього коштів на фінансування потреб армії.

"Але ситуація з фінансуванням є більш драматичною. Адже мінімальна потреба, яка в поточному році складає 18 млрд гривень, на наступний рік збільшилася до 19,8 млрд, і продовжуватиме зростати в арифметичній прогресії", - пояснив Кузьмук.

Він також зазначив, що на сьогодні повністю зірвано виконання державних програм розвитку Збройних сил України на період до 2011 року, розвитку озброєння і військової техніки і переходу на комплектування армії військовослужбовцями контрактної служби.

"Нинішня влада не може і не хоче покладатися на власні сили, адже руйнує обороноздатність держави і одночасно апелює до світового співтовариства у пошуках якихось гарантій безпеки, зокрема з огляду на участь в НАТО, чого не буде", - впевнений Кузьмук.

Він зазначив, що на сучасному етапі влада штучно створила загрозу для безпеки держави.

"Якщо держава політично, економічно, морально послаблена із середини – то ці чинники є спокусою для зовнішніх сил", - сказав він.

Нагадаємо, про недостатність фінансування Збройних сил говорилося неодноразово.

Наприкінці серпня ЗСУ збиралися ініціюватимуть в парламенті питання щодо дофінансування армії. "Мінімальна потреба у цьому році складала 17,5 мільярда, а ми отримали по загальному фонду 7,14, і зі спеціальним фондом 11,6 мільярда", - заявив начальник головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Генштабу ЗС Олександр Копаниця.

Читайте також:

Військові вимагають в уряду і Ради 20 мільярдів

Українська армія тренується вибивати з Криму умовного ворога

Українські військові отримали лазерну зброю

Українська армія може залишитися без світла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: