З банківських карток українців украли 13 мільйонів гривень

Найчастіше обкрадають власників платіжних карт Visa і MasterCard, адже ці карти мають захист тільки у вигляді магнітної смуги.

В Україні різко зріс рівень афер з платіжними картками банків.

Зокрема, у 2009 році кількість шахрайських операцій виросла в 6,5 разів у порівнянні з 2008 роком.

"Постраждали 44 банки, а сума збитків склала 12,9 млн грн", - йдеться в листі НБУ.

На думку Нацбанку, під удар потрапляють платіжні карти Visa і MasterCard, що мають захист тільки у вигляді магнітної смуги. Як варіант боротьби з аферистами, регулятор пропонує прискорити процес переходу на картки з використанням чипів, а також встановити добові ліміти на проведення операцій по картці і отримання готівки.

Тим часом в банках неофіційно кажуть, що шахрайськими схемами не гидують користуватися і самі співробітники. "Є умільці, які "відводять" гроші клієнта, коли той просто перевіряє стан рахунку в банкоматі. А якщо клієнт знімає велику суму через термінал, то касир інколи привласнює собі 50-100 грн. Буває, що при друкуванні магніток картки не ховають в сейф, тоді співробітники банку можуть скористатися даними клієнтів...", - каже керуюча одним з відділень банку.

Правоохоронці радять знімати гроші тільки в перевірених банкоматах, а про підозрілі "прикраси", що з’явилися на терміналі, повідомити в банк. А от як боротися зі співробітниками банків, поки не повідомляється.

Читайте також:

Мобільні аферисти ловлять своїх жертв "на живця"

Україна входить до десятки лідерів за крадіжки на роботі

Відомий американський меценат-мільйонер виявився шахраєм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: