З чого почати і до кого звертатись: Супрун порадила, як схуднути

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Аби не виникло захворювань, ставлять за мету скинути від 5 до 15% ваги.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що слід робити для схуднення та як в цьому може допомогти лікар.

Про це йдеться на її сторінці у фейсбуці.

Насамперед, каже Супрун, якщо індекс маси тіла становить понад 25, варто перевірити хвороби, що супроводжують надмірну вагу. Як-от діабет 2 типу чи порушення балансу ліпопротеїнів крові.

Також не завадить здати аналізи. Перелік аналізів, які радить Європейський протокол з управління вагою, за посиланням.

Своєю чергою лікар має вивчити сімейну історію пацієнта, його/її спосіб життя та способи схуднення, які вже були випробувані.

На основі клінічного висновку, лікар має запропонувати схему схуднення: план здорового харчування, фізичної активності, побудови здорового середовища, що сприяє схудненню та підвищення освіченості щодо здорового способу життя.

Як зазначає Супрун, для запобігання або лікування супутніх захворювань ставлять за мету скинути від 5 до 15% ваги. Якщо є гормональні чи інші фізіологічні порушення — причини набору ваги, то слід усувати передусім їх.

Новий раціон

Його мають запропонувати дієтолог чи санолог. От що мають передбачати зміни до раціону:

 • Зменшення споживання калорій на 500-700. В окремих випадках, під наглядом лікаря, можна зменшити сильніше.
 • Обрання тієї дієти, що відповідає вподобанням пацієнтам. І низьковуглеводні, і низькожирові дієти співставно ефективні, проте більш гармонійно — скоротити споживання всього потроху, збільшити споживання овочів та білка, і суттєво скоротити кількість солі в їжі.
 • Заміна шкідливих страви на здоровіші. "Дієта — це ж не лише капуста і куряче філе без спецій. Худнути має бути приємно", - пише урядовиця.

А от порада, що "снідати обов’язково" не знайшла підтвердження на системному рівні.

Фізичні навантаження

Тренер та/чи фізіотерапевт мають підібрати для пацієнта план фізичних навантажень:

 • Аеробні навантаження 3-5 разів на тиждень. Їхня інтенсивність має поступово зростати.
 • Силові вправи для всіх основних груп м’язів слід робити 2-3 рази на тиждень.
 • Допомогти пацієнтові стати більш активним упродовж дня.

Всі рекомендації слід давати з урахуванням фізичних можливостей конкретної людини.

Вирішення поведінкових проблем

Слід вирішити поведінкові проблеми, що призводять до набору ваги. В цьому допоможуть когнітивно-поведінковий терапевт, психіатр (в разі депресії чи тривожності), клінічний психолог. Зокрема йдеться про:

 • Налагодження повноцінного сну
 • Навчання управлінню стресом
 • Контроль над тим, що і коли їсте
 • Обізнаність про те, як управляти нападами бажання поїсти, розірвати цикл "мені зле — треба щось з’їсти — мені зле, бо набираю вагу".
 • Пошук групи підтримки — професійну, а також в колі близьких.

Втім буває так, що зміна способу життя не допомагає, або вага вертається, чи людина вже має наслідки зайвої ваги чи ожиріння. У такому разі потрібне медикаментозне лікування ожиріння. У деяких випадках навіть потрібна операція зі зменшення шлунку.

Якщо ви надумали худнути, зібралися з силами та повірили, що все вийде, скоріш за все виникає питання, з чого почати....

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 14 серпня 2019 р.

Нагадаємо, одній з найважчих жінок в Україні зробили операцію зі зменшення шлунка. Світлана Чернуха важила понад 200 кілограмів, вона не могла сама ходити, спати і вільно дихати. Лікарі називають цей випадок відчаєм хірургії. За півроку після подібних втручань, пацієнти, що страждають від ожиріння, втрачають до 50 кілограмів ваги.

Відео"Сніданок" розвінчав найвідоміші міфи про схуднення

Займаєтесь спортом, рахуєте з’їдені калорії, п’єте багато води, але ніяк не можете схуднути? Видання ВВС опублікувало 7 найпопулярніших фітнес-фейків, які не дають вам отримати омріяну фігуру. Сніданок розібрався – які популярні поради заважають худнути або навпаки – додають вам кілограмів.

"Сніданок" розвінчав найвідоміші міфи про схуднення

Залиште свій коментар

Вибір редакції