З електронної бази ДФС зникли сотні тисяч важливих документів - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
4347
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З електронної бази ДФС зникли сотні тисяч важливих документів - ЗМІ

Фото: pixabay.com

У Мережі з'явився наказ очільника відомства про проведення перевірки за фактом інциденту.

З електронної бази Держфіскальної служби зникли близько трьох терабайт інформації – понад 500 тисяч електронних документів та тисячі реєстраційних карток.

Про це йдеться у тексті наказу за підписом очільника ДФС Романа Насірова, який було оприлюднено на Hubs.

"Унаслідок збою в роботі АІС "Управління документами" (з 6 до 11 грудня 2015 року) на рівні ДФС були втрачені близько 3 Терабайт інформації (близько 531 тис. електронних документів, 26 тис. даних в реєстраційних картках, 4,1 тис. реєстраційних карток, 3,1 тис. контрольних карток та інше)", - повідомляється в копії наказу ДФС.

Як зазначається, серед втрачених реєстраційних карток 128 належало Верховній Раді, 174 – Кабміну, 136 – Мінфіну, 2062 – іншим міністерствам та центральним органам виконавчої влади та 1547 – юридичним особам. Водночас наголошується, що кількість втраченої внутрішньої кореспонденції і на рівні територіальних органів не встановлено.

Згідно з даними перевірки, документи були втрачені через виникнення і подальше скупчення помилок "в системі збереження даних Hitachi VSP, що призвело до неможливості створення резервної копії системи та втрат даних (06-11.12.15)". Причиною цього, згідно з документом, стали "перегріви серверного обладнання, викликані неналежною роботою системи охолодження, збої в роботі, вимикання електроенергії, відсутність документації на обладнання, розташоване в серверному приміщенні, відсутність сервісного обслуговування системи збереження даних".

"Ще більш примітно, що розпорядження №22-р про проведення перевірки вийшло лише 3 лютого 2016 р. - тобто через два місяці після катастрофи у веденні баз даних, коли вона, мабуть, і була виявлена. За межі самої ДФС скандал з безповоротною втратою інформації не вийшов зовсім", – зауважило видання.

Після завершення перевірки був звільнений заступник директора департаменту з розвитку ІТ Дмитро Доронін, також були накладені кілька дисциплінарних стягнень на інших співробітників.

Також Hubs додав, що "ціна всієї цієї інформації в сукупності вимірюється навіть не мільярдами, а десятками мільярдів доларів".

"З урахуванням ціни питання не можна виключити і корупційної складової, яка мала наслідком, наприклад, навмисне знищення якоїсь конкретної інформації, замасковане під втрату величезного масиву", - припускає видання.

Нагадаємо, раніше в.о. генпрокурора повідомив, що у ГПУ зникли документи щодо "квартирної справи" прокурорів. У зв'язку з цим у відомстві уже розпочали службову перевірку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4347
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація