З кабінетів чиновників Черновецького зникли картини на сотні тисяч доларів

Загубилися шість картин, які Музей історії Києва передав для прикрашання кабінетів команди Черновецького. Пізніше знайшли лише два полотна - в кабінеті Олеся Довгого.

У високих кабінетах київської мерії "загубилися" чотири картини відомого українського художника Сергія Шишка. Середня вартість однієї роботи - 50 тисяч доларів, але може досягати і 100 тисяч.

Музей історії Києва, який зберігав ці картини, одразу після виборів 2006 року передав 6 робіт для прикрашання кабінетів команди Леоніда Черновецького. Проте нещодавно, коли співробітники Музею проводили інвентаризацію, їх на місці не виявилося.

"Я сама пішла по кабінетах чиновників шукати картини. На мене тупали ногами, кричали, мовляв, як ви смієте уриватися до кабінету. А що робити, якщо вони перевішували картини з кабінету в кабінет і ніде не фіксували це! Але з шести цінних картин я виявила тільки дві - в кабінетах Олеся Довгого, автора Хвостова. Довгий їх вже повернув музею. Інші чотири відомого художника Сергія Шишка я так і не знайшла. Серед них картини "Міст через Дніпро" і "На схилах Дніпра", - розповіла головна хранителька Музею історії Києва Людмила Сургай.

Добро на передачу картин видав екс-начальник главку культури Олександр Биструшкін. Сам він не пам'ятає, які саме картини тоді передавалися. "В адміністрації є госпчастина, яка ставить на облік усе майно, привласнює інвентарний номер. У них кожен стілець на обліку, не то що картини. Мені вже набридло виправдовуватися, нехай шукають!" - обурився Биструшкін.

Кілька років тому сама команда Черновецкого перевіряла музей і виявила пропажу 111 полотен на загальну суму в кілька мільйонів доларів. Тоді в цьому звинувачували попередню владу в особі Олександра Омельченка і співробітників музею, які не ведуть нормальний облік своїх експонатів, сидячи на валізах (у них вже кілька років немає свого приміщення). Щоправда, в стінах мерії нібито загубилося лише 8 картин все того ж Шишка (інші були в інших держустановах або просто пропали).

"Таким чином у КМДА пропало 12 дорогих робіт Шишка", - запевнила Сургай.

Перевірка міліції показала, як повідомив начальник прес-служби київської міліції Володимир Поліщук, що крадіжки в мерії або музеї не було. "Просто картини перевішувалися з поверху на поверх, з одного відділу в іншій, в результаті вони загубилися", - сказав він.

З цих 111 картин 54 вже знайдені. Невеликі картини виявилися на дні одного з ящиків, прикриті газетою. "Я звернувся до Київської прокуратури і мені відповіли, що насправді слідство про пропажу картин ніхто толком і не вів!" - обурився глава комісії з культури Київради Олександр Бригинець.

Серед пропаж - роботи відомих майстрів українського живопису. Середня вартість однієї картини - 30-50 тисяч доларів.

Читайте також:

Німеччина видала Україні викрадачів картини Караваджо

Донецький губернатор подарував дружині Януковича картину "з народом"

Ярославський і Фірташ придбали картину Демієна Хьорста In Love за 1,75 млн євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: