Спочатку зникли чотири, але після публікації дві знайшлися. Замість інших двох висять підробки, кажуть музейні експерти.
З будівлі українського уряду зникли чотири цінні картини, які належать Національному художньому музею України, пише УНІАН.
Йдеться про роботи видатного українського імпресіоніста Миколи Глущенка: "У риболовецькому колгоспі", "Вітрила на морі", "Дніпровські далі", "Село біля річки".
Після публікації про зникнення картин в урядових кабінетах картини таки найшлися, проте лише дві з чотирьох: "У риболовецькому колгоспі" 1952 року та "Вітрила на морі" 1951 року.
Про "Дніпровські далі" 1937-го та "Село біля річки" 1951-го музейники як тоді, так і тепер заявляють, що вони "фальшиві".
Більш як півроку, як стверджує головний зберігач НХМУ Юлія Литвинець, музейники сподівалися, що їм таки повернуть справжні "Дніпровські далі" та "Село біля річки". Водночас урядовці вперлися – що вони таки справжні.
Страхова оцінка "Дніпровських далей" - 560 тисяч 700 грн., а "Села біля річки" - 600 тисяч 750 грн.За словами Литвинець, проблеми зі звіркою картин почалися ще у 2004 році. Тоді під різними приводами музейників не допускали в Кабмін для звірки картин, яка за правилами має відбуватися щороку.
"Ми таки було прорвалися, але половину творів так і не побачили. На повну звірку нас пустили тільки у 2010 році, коли ми їх закидали листами і почали просто погрожувати їм", - каже Литвинець.За її словами, у 2008 році ще були оригінали. У 2010, коли проводилася повна звірка, уже були підробки.
"Це шокувало навіть працівників Кабміну, котрі разом із нами зайшли в кабінет керівника Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації Семиноженка, і побачили, що картини несправжні", - каже експерт. Кажуть, коли Семиноженко заїхав у цей кабінет, то картини вже були ті, що висять і зараз. До речі, дві інші картини, які, вважається, пропали, теж висіли в приймальні цього кабінету, зазначає .У 2011 директор господарсько-фінансового департаменту секретаріату Кабміну Юрій Гурицький заявив, що у 2004 році дві картини – "У риболовецькому колгоспі" та "Вітрила на морі" повернули музею.