З колишнього заступника глави "Нафтогазу" взято підписку про невиїзд

Діденко став головним фігурантом справи про завдання збитків Україні за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі.

З колишнього першого заступника глави НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка взято підписку про невиїзд.

Про це повідомляють джерела "Української правди".

Перед цим він був допитаний у Службі безпеки України.

По суті, Діденко став головним фігурантом справи про завдання збитків Україні за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі.

Діденко обіймав посаду першого заступника глави НАК "Нафтогаз України" за часів уряду Юлії Тимошенко. Він виконував обов'язки голови "Нафтогазу", поки колишній керівник НАКу Олег Дубина перебував на лікарняному.

Минулого тижня чинний глава СБУ Валерій Хорошковський повідомив про відкриття справи за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.

"Нанесений збиток полягає у тому, що Україна (за рішенням суду) має повернути РосУкрЕнерго додаткові обсяги газу у вигляді штрафних санкцій", - пояснив Хорошковський.

Нагадаємо, РУЕ та "Нафтогаз" сперечалися за право володіння 11 млрд. куб. м газу. Стокгольмський суд пристав на бік "РосуУкрЕнерго" - газового посередника, співвласниками якого є російський "Газпром" та український бізнесмен Дмитро Фірташ.

8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал виніс ухвалу в ході тривалого спору між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія) і НАК "Нафтогаз України" щодо експропріації "Нафтогазом" в січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, який належав RosUkrEnergo.

До того ж Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив, що RosUkrEnergo одержить від "Нафтогазу" додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд. куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Дане рішення є наступним після раніше ухваленого рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу від 30 березня 2010 року про відшкодування RosUkrEnergo близько 200 млн. доларів за різні порушення "Нафтогазом" умов контрактів на постачання, транзиту й зберігання газу.

9 червня міністр палива й енергетики України Юрій Бойко допустив оскарження Україною рішення Стокгольмського арбітражу у тяжбі між НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo.

У липні 2004 року дочірні компанії "Газпромбанк" (Росія) і Raiffeisen створили RosUkrEnergo з реєстрацією у Швейцарії для постачання туркменського газу в Україну до 2028 року.

50% акцій цієї компанії належить ВАТ "Газпром", ще 50% акцій - CentraGas Holding AG (Австрія), бенефіціарами якої є українські бізнесмени Фірташ (90% акцій) і Фурсін (10% акцій).

Читайте також:

Україна звинуватила "Газпром" в допомозі RosUkrEnergo

"Нафтогаз України" не віддасть Фірташу відсуджений газ

СБУ порушила справу за нанесення збитків державі через позов RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: