З кризою в Україні побільшало небезпечних продуктів

Дешеві добавки до популярних харчів виробники додавали завжди, але з початком кризи в Україні це набуло небачених масштабів.

Справжня натуральна їжа скоро може залишитися тільки в окремих відділах дорогих магазинів. Пальмова або кокосова олія замість молочного жиру у сметані, селітра в ролі консерванту – у твердому сирі.

Дешеві добавки до популярних харчів виробники додавали завжди, але з початком кризи в Україні це набуло небачених масштабів. Нова тенденція – підробка продуктів широкого попиту: від хліба - до молока зі сметаною.

Синтетичні домішки, фальсифікат, трансгенні продукти і просто сміття - за рік кожен із нас з'їдає по кілька кілограмів чистої отрути. Натуральні, безпечні продукти майже недоступна розкіш для жителів міста.

За статистикою, люди, які читають етикетки, їдять менше, аніж ті, хто не зважає на склад продукту. Справді, така таблиця Мєнделеєва у кого завгодно відіб'є апетит. Винаходи хімлабораторій, дозволили згодовувати споживачу те, що дуже важко назвати їжею. Будь-яке гарно запаковане сміття, приправлене барвниками, підсилювачами смаку та ароматизаторами обманює очі, ніс і смакові рецептори людини.

Використання харчових добавок дозволяє фальсифікувати продукти. Наприклад, є коричневий барвник. Його додають до шоколадних виробів і здається, що там велика кількість какао-бобів.

Результати перевірок, проведених Держспоживстандартом України, цього року вражають: щонайменше третина виробників харчів обманює нас. Виробників такої продукції виявлено біля 30%, де вживаються у виробництві продукції складники, які не передбачені нормативними документами або не зазначені на етикетці.

Покарання, передбачене для таких виробників в Україні, дуже м'яке - штраф на чверть суми виручки від реалізованої продукції. Цього року близько 2 тисяч виробників оштрафували загалом на 8 мільонів гривень. Тобто в середньому обман обійшовся кожному виробникові - лише у 4 тисячі гривень.

Офіційно синтетичні харчові домішки вважаються безпечними, але поодинці. Насправді використовуються великі комбінації харчових добавок. Комбінації харчових добавок ніхто не вивчав, як вони діють на організм людини.

Лікарі наполегливо радять не купувати харчів та напоїв, які мають неприродний колір чи сильний смак, зважати на склад продукту, який зазвичай вказано дрібним шрифтом. Їсти намагайтеся вдома, бо вулична їжа та фаст-фуд не тільки містять хімію, а ще й готуються з найдешевшої сировини. Відмовляйтесь також і від напівфабрикатів.

Харчові добавки найбільш поширені у тих продуктах, які пройшли технологічну обробку. М'ясо або риба містять дуже мало сторонніх хімічних елементів.

Уже близько двох років в Україні розвивається біовиробництво. Перші фермери ризикнули вирощувати злаки, овочі та тварин без хімії та генно-модифікованих організмів. Бізнесмен Олег Жуковський раніше займався будматеріалами. Тепер його дедалі більше захоплює органічне землеробство.

Зробити із цього бізнес поки що важко. Собівартість чистих продуктів помітно дорожча. А конкурувати треба з тими, для кого екологічність - просто рекламний трюк. Закону про органічне землеробство, який дозволив би відокремити чисте від просто білого в Україні немає досі.

"Ми з року в рік казали людям неправду. Що у нас найякісніший продукт, що наш продукт чудовий, він - біо, він - еко, він органічний. І це можна прочитати на кожній нашій упаковці", - жаліється підприємець.

На вигляд органічний помідор мало чим відрізняється від мутанта, вирощеного на харчовому розчині. А от смак і запах - давно забуті, справжні. Біотехнології не такі уже й складні, переконують фахівці в Асоціації біовиробництва, але про них мало знають, та й не у всіх охочих є кошти для переоcнащення.

Завдяки біотехнологіям врожайність чистих культур поступатиметься хімічним та трансгенним лише на 10-15%, а відтак і вартість органічного продукту буде по кишені більшості споживачів. Ці продукти не є значно дорожчими за традиційні відповідники. Ціна підвищиться традиційно у межах 30%.

В Європі уже близько 10% ринку харчів належить органіці. Спеціальні відділи є у кожному великому супермаркеті, а в Україні тільки рік тому з'явились перші чотири крамниці, які торгують екологічною їжею. Якщо рух за чисту їжу розвинеться, українці отримають вибір.

Читайте також:

У шкільних буфетах продають небезпечні для здоров’я продукти

БАДи допоможуть не лише схуднути, але й захворіти

Україна планує заборонити ввезення ГМО-продуктів

 

ВідеоВ Україні побільшало небезпечних продуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: