Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З Лаври хочуть зробити "Ватикан" для патріарха Кирила

Лавру пропонують відокремити як незалежну державу і поселити там патріарха Кирила.

Напередодні візиту патріарха Російської православної церкви Кирила (який пробуде в Україні з 20 по 28 липня) серед православних стали ширитися все більш оригінальні ідеї про те, як максимально наблизити патріарха до нашої країни. Так, голова партії "Русь" Денис Шевчук запропонував перетворити Києво-Печерську Лавру на незалежну державу і поселити там патріарха РПЦ.

Тобто, за типом держави Ватикан в центрі Риму з Папою на чолі. "Без загальної цивілізаційної концепції російських країн - України (Русі), Росії та Білорусі - у нас немає шансів на виживання в жорсткому однополярному світі, - заявив Шевчук. - Але є недовіра один до одного, яка увійшла у світовідчуття нашого народу, розділеного на різні громадянства. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є пошук об'єднуючих символів для Російського світу. Один такий символ вже є - це Російська православна церква. І для того щоб максимально посилити об'єднуючий ефект і зняти спекуляції на тему "якої саме країни Церква РПЦ ", ми виступаємо з ініціативою створення на території Києво-Печерської Лаври Держави Російського патріарха. Повернення патріарха до Києва, туди, де святий Володимир хрестив наш народ, дасть грандіозний заряд на майбутнє".

Відзначимо, що партія "Русь" не є дуже відомою і впливовою політичною силою. І тому для здійснення її оригінальних ідей необхідно, щоб ними перейнялися люди, які реально впливають на прийняття рішень. Але поки що готовності надати Лаврі незалежність не виявлено ні в церковних, ні в політичних колах.

Намісник Лаври отець Павло сказав, що вперше почув про цю ідею і поставився до неї дуже скептично: "Навіть не хочу обговорювати".

У Партії Регіонів "незалежність Лаври" також не сприймають. "Створення такого анклаву шляхом відділення від України частини території країни дестабілізує політичну ситуацію, - вважає львівський губернатор, відомий своїми зв'язками з Церквою Василь Горбаль. - Може йтися лише про створення патріаршого подвір'я у Києві. Це церковний термін, що позначає представництво Російської православної церкви" .

"Патріарх Кирило нічого в України забирати не збирається, його місія - тільки дарувати, - каже відомий православний богослов, диякон Андрій Кураєв. - Створення держави в Лаврі - це божевільний проект, який точно народився не в Церкві".

Нагадаємо, що третій за останній рік візит патріарха в Україну буде тривалим і, на думку багатьох експертів, мета візиту - об'єднати все українське православ'я під керівництвом Московського патріархату.

Крім того, ідея патріарха Кирила стати українським громадянином, яку він висловлював під час свого торішнього візиту, схоже, не забута. Намісник Києво-Печерської Лаври отець Павло сказав: "Можу засвідчити: зі своїх джерел я знаю, що патріарх хоче попросити громадянство України. Це не жарт". На час візиту патріарх буде жити в його будинку. Але щоб стати українцем, Кирилу доведеться відмовитися від російського громадянства. За нашим законодавством, подвійне громадянство заборонене, і для отримання українського треба відмовитися від громадянства або підданства іншої країни. А ось у Росії подвійне громадянство можливе.

Читайте також:

Патріарх Кирило побачив позитивний розвиток в Україні за Януковича

РПЦ відкриває україномовну версію свого Інтернет-сайта

Російська і Українська православні церкви розпочали діалог про об'єднання

Московський патріархат претендує на Софію Київську

Залиште свій коментар

Вибір редакції