З Лазаренка зняли майже всі звинувачення

Екс-прем'єр впевнений, що з нього знімуть всі обвинувачення. Після цього Лазаренко збирається повернутись до України.

З колишнього прем'єр-міністра України знято майже всі звинувачення. 

Зокрема, колегія суддів 9-го округу американського штату Каліфорнія 10 квітня у складі трьох осіб, розглянувши апеляційну заяву захисту Лазаренка, переглянула своє попереднє рішення і повністю зняла з нього обвинувачення щодо "переміщення вкрадених коштів з використанням електронних переказів".

Про це йдеться у повідомленні українського адвоката Марини Долгополої уповноваженої від імені американського захисника Лазаренка Деніса Ріордана.

Згідно повідомленню, зміни "до вироку мають надзвичайно принциповий характер з точки зору обсягу та характеру обвинувачень”. "Особливо, слід підкреслити те, що у США судом повністю закрито всі питання щодо агрофірми "Наукова" (Дніпропетровська область). Всі перерахування коштів, що стосувались агрофірми "Наукова", повністю виключено із обвинувачення. Тобто, всю діяльність агрофірми "Наукова" американським судом визнано правомірною”, - відзначає захисник колишнього прем'єра.

За словами Долгополової, ”на сьогодні у США залишаються виключно обвинувачення, що стосуються так званого здирництва у П.М. Кириченка тобто, захист Лазаренка пройшов значний шлях, знявши майже всі обвинувачення, за винятком одного”.

”Знято всі, без винятку, інші обвинувачення, а саме: питання, що стосувались діяльності корпорації ЄЕСУ, агрофірми "Наукова", компаній "Пасіфік Модерн Хомс", "Ітера", "Накоста" тощо, а також ті, що стосувались громадян Ю. Тимошенко, О. Дідятковського, А. Міханева, П Шкудуна, Р. Новаківського та інших", - зазначає адвокат.

За її словами, на єдине обвинувачення, що залишається і стосується Кириченка, захистом Лазаренка вже подано касацію до Верховного суду.

Одночасно захист Лазаренка звернувся до Федерального суду США із заявою про перегляд терміну покарання у зв’язку зі зняттям значної частини раніше пред’явлених обвинувачень. Слухання стосовно перегляду терміну покарання відбудеться у Федеральному суді найближчим часом.

”З огляду на це, у теперішній час немає підстав стверджувати про остаточне судове рішення та визначений термін покарання у США відносно Лазаренка, як про це кілька днів тому помилково заявили деякі ЗМІ”, - наголосила Долгопола.

За її словами, захист не сумнівається у виправданні свого підлеглого, а сам Лазаренко після завершення судового процесу повернеться до України.

"Він повернеться до України, щойно завершиться судовий процес", - додала Долгопола.

Нагадаємо, у серпні 2006 року окружний суд американського міста Сан-Франциско присудив Лазаренка до 9 років ув'язнення і штрафу в 10 мільйонів доларів за відмивання грошей і продаж за кордон майна, здобутого незаконним шляхом, при веденні справ на посаді прем'єр-міністра.

Лазаренко перебував під арештом у США з березня 1999 року, 14 червня 2003-го він був звільнений під заставу. Зараз, поки продовжуються слухання в апеляційних судах, він залишається під домашнім арештом у своїй квартирі в Сан-Франциско.

Минулого тижня колегія Апеляційного суду 9-го округу США відхилила апеляцію Лазаренка і опублікувала своє остаточне рішення у його справі, втім пізніше знову повернулася до неї.

Нещодавно представники колишнього прем'єра заявили, що він планує повернутися в українську політику.

Зокрема, партія Лазаренка збирається брати участь у парламентських виборах, щоб "повернути собі статус парламентської партії".

Читайте також:

Американський суд відмовився задовольнити апеляцію Лазаренка

Лазаренко сидить під вартою і мріє повернутися до влади

Павло Лазаренко: 10 років поза законом

Лазаренко найближчим часом в Україну не повернеться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: