З міністра Кучеренка зняли звинувачення в розтраті 1,5 млрд гривень

КРУ не побачило безпосередньої провини міністра в неефективному використанні коштів на енергозбереження.

Керівник Головного контрольно-ревізійного управління (ГоловКРУ) Микола Сивульський спростував власні заяви про те, що міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко причетний до неефективного використання 1,5 млрд бюджетних гривень, виділених на енергозбереження.

"Це, безумовно, сфера відповідальності міністра Кучеренка, але його безпосередньої провини в цьому немає. Проте, якби МінЖКГ запровадило попередній контроль витрачання коштів, порушень можна було б уникнути", - наголосив керівник КРУ.

Змінилася і сума зловживань – вона зменшилася з 1,5 млрд гривень до 1,3 млрд гривень. "Я направив інформацію в Кабінет міністрів про порушення при використанні субсидій на енергозбереження – 600 млн гривень у 2008 році і 700 млн гривень у 2007 році", - уточнив Сивульський. Зазначимо, Олексій Кучеренко став міністром 18 грудня 2007 року за квотою "Нашої України – Народної самооборони". Витрачанням коштів галузі в 2007 році займався колишній міністр з питань ЖКГ, заступник глави профільного комітету Ради Олександр Попов (Партія регіонів).

Перший заступник міністра з питань ЖКГ Олександр Мазурчак розповів, що основні порушення КРУ зафіксувало в Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській і Полтавській областях. "У галузі не могло загубитися 1,5 млрд гривень, якщо всього за два роки було направлено 1,3 млрд гривень. З 600 млн гривень, виділених торік, 120 млн гривень було витрачено на газифікацію населених пунктів, 60 млн гривень – на покупку енергозберігаючого устаткування. Це означає, що сума порушень значно менша, ніж вказало КРУ", - підкреслив Мазурчак і додав, що найбільші порушення зафіксовані в Дніпродзержинську.

"На закупівлю устаткування нам виділили близько 1 млн гривень. Начальник управління Дніпропетровської облдержадміністрації (ОДА) з питань ЖКГ Олександр Таслицький у п'ятницю надасть МінЖКГ докази того, що гроші використовувалися за призначенням", - повідомило джерело в управлінні. "Якщо звинувачення небезпідставні, на представників облдержадміністрації чекають звільнення, а на деяких – кримінальна відповідальність", - повідомив Мазурчак.

"Як тільки ми отримаємо акт КРУ, ми обов'язково знатимемо про причини встановлених порушень. Якщо вони об'єктивні – ми їх виправимо, якщо мова йде про корупцію посадових осіб – на них чекає кримінальна відповідальність, - зазначив заступник глави Запорізької ОДА Олександр Береговий. – За даними Запорізького КРУ, підтвердженими в ГоловКРУ, в нашій області сума порушень найменша".

Про можливі санкції за підсумками перевірки в ГоловКРУ поки не говорять, але схему виділення коштів ЖКГ буде змінено. За словами Олександра Мазурчака, цього року ОДА не будуть розпорядниками коштів на проекти з енергозбереження. "Проекти, які можуть претендувати на 500 млн гривень зі стабфонду, на конкурсі відбиратимуться міжвідомчою комісією МінЖКГ, Мінфіну, Мінекономіки і Нацагентства з ефективного використання енергоресурсів і затверджуватися Кабміном", - сказав чиновник. Зміну схеми розподілу коштів підтвердив і Сивульський.

"Тепер спеціальні комісії проводитимуть експертизу всіх проектів з енергозбереження, і ми не дозволимо, щоб виділені гроші використовувалися на інші цілі", - зазначив контролер. Він пообіцяв найближчим часом оприлюднити результати перевірок Міністерства палива і енергетики і Міністерства вугільної промисловості.

Нагадаємо, 26 травня голова КРУ Микола Сивульський звинуватив Міністерство житлово-комунального господарства, яким керує "нашоукраїнець" Олексій Кучеренко, в нецільовому використанні бюджетних грошей у розмірі 1,5 млрд гривень.

Це вже друге гучне звинувачення на адресу міністрів, близьких до президента Віктора Ющенка. Минулого тижня КРУ оприлюднило результати перевірки Міністерства оборони, очолюване Юрієм Єхануровим. Військове відомство звинуватили в махінаціях при організації харчування солдатів, закупівлях пального і роздачі земель.

Читайте також:

Тимошенко розпочала полювання на лояльних до Ющенка міністрів

Міністра ЖКГ звинувачують у розтраті 1,5 мільярда гривень

Єхануров прийняв виклик Тимошенко і завдає удар у відповідь

Тимошенко знайшла в своєму уряді страшні корупцію та зловживання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: