З новим законом про мораль злочинцем можна назвати будь-кого - експерти

Дата публікації
Перегляди
1997
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З новим законом про мораль злочинцем можна назвати будь-кого - експерти

Ілюстрація

Стежитиме за виконанням правил закону комісія із захисту суспільної моралі. Ворогів моралі штрафуватимуть, саджатимуть і позбавлятимуть ліцензій.

Новий законопроект про захист суспільної моралі ставить під загрозу будь-кого, від ЗМІ до, наприклад, письменників і музикантів, впевнені експерти.

Сигнал про те, що ЗМІ зміняться, дасть урядова газета. Коли, наприклад, Урядовий кур’єр повідомить про зміни до закону про захист суспільної моралі, закон запрацює.

"Перше місце по порнографії, перше місце по дитячій педофілії, п’янству, розбещенню і так далі, будь-який батько вам скаже - є проблема. Потрібно, безперечно вводити певний інструментарій", - пояснив необхідність законопроекту його співавтор, нардеп Володимир Олійник.

"Педофіли й убивці" зможуть з’являтися в телеефірі з одинадцятої вечора до шостої ранку. Час для сексу й еротики – із опівночі до четвертої. На сторінках загальнодоступних газет заборона діятиме цілодобово. При цьому стежитиме за виконанням правил комісія із захисту суспільної моралі.

"Пропаганда війни, національної і релігійної ворожнечі, насильства і жорстокості, образа людини за національною чи релігійною ознакою, .. порнографія. Всі ці види діяльності заборонені кримінальним або адміністративним кодексом", - зазначив голова НЕК з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.

Ворогів моралі штрафуватимуть, саджатимуть і позбавлятимуть ліцензій. Проте ворогом моралі фактично можна оголосити будь-кого, вважають експерти. Десята – "розстрільна" - стаття законопроекту - легко може перетворити, наприклад, оскарівський комітет на банду хтивих і кривавих злочинців.

"Використовуючи норми законопроекту, неоднозначні, можна кого завгодно в цій країні зробити злочинцем", - наголосила голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова.

Наприклад, бійку чоловіків, в якій вони силою намагаються довести свою першість, можна назвати пропагандою насильства. Депутати не постраждають - вони непідсудні, а от той, хто це показав, отримає покарання.

"У цьому законі закрити канал можна, наприклад, за показ мертвого тіла, або брутальні сцени, цинічні сцени. Бійка у Верховній раді - це цинічна сцена, чи ні? На мою думку – так", - говорить директор Інституту медіа-права  Тарас Шевченко.

Газету можна буде прикрити не за напівоголену дівчину на останній сторінці, а за фото дитини у цьому ж номері.

"Неповнолітні можуть не брати участь в еротичних сценах, і навіть не бути присутніми в кадрі при еротичних сценах, але при цьому відповідальність може наставати", - розповідає член Незалежної асоціації мовників Ольга Большакова.

Дівчата з Фемен стануть головними дисидентами країни. Позбавлені телеефіру, вони зосередяться на Інтернеті. Та їхні ролики - за аморалку - видалятимуть упродовж доби.

"Ну, от знайдуть поганий контент в фейс-буку. Що провайдер може зробити? Він можезакріть тільки весь фейс-бук, або весь гугл. Це нездійсненне завдання", - зазначає член правління Інтернет асоціації України Олександр Ольшанський.

Відродиться самвидав. Із рук у руки, озираючись і тамуючи подих, передаватимуть відксерені - дитячі казки.

"Пан взяв двох мерців, а третього віддав лакею, і пішли в будинок до розбійників.Увійшовши до будинку, він одного мерця кинув розбійникам на стіл, а іншим почав махати направо і наліво. Розбійники так перелякалися, що покидали ножі та рушниці, і кинулися у вікна стрибати.Але так як вікна були високі, то розбійники майже всі повбивались", - читає казку фольклорист Ірина Грищенко.

Звісно, це гіпербола, проте  заборонила ж комісія з моралі не так вже давно книжку лауреата малої Шевченківської премії - Олеся Ульяненка. Роман "Жінка його мрії" назвали порнографією і вилучили з продажу. Тож, наприклад, і пісні дівочого гурту "Пающие трусі" - взагалі у групі ризику. На них і одягу мінімум, і тексти на межі.

У той же час списку "страшних слів" автори законопроекту не подають, таким чином міру брутальності невідомі експерти визначатимуть самі.

"Коли нам забороняють брутальні вислови, це можна застосувати до будь-якої критики, яка буде лунати", - наголошує Ольга Большакова.

Втім, на думку експертів, найаморальніше в законі про мораль - це гроші. В бюджеті 2011 року на боротьбу за мораль виділили 4,5 мільйони гривень. Більше, ніж, наприклад, на пошук і підтримку творчо обдарованих дітей. Проте можна вважати, що 4 мільйони - це лише розминка.

"Створення баз даних це окрема історія, підтримка його наповнення це окрема історія, організація закупівель і тендери це знову ж таки окрема історія. Плюс ми забуваємо про експертизу, яка знову ж таки буде коштувати грошей, і яка буде оплачуватися і з бюджету, і за рахунок тих, хто буде проходити експертизу", - зазначає Большакова.

Читайте також:

Новий закон дозволить "моральній інквізиції" закрити Facebook і Вконтакте

Глава "культурного" комітету Ради боїться цензури через закон про мораль

Журналісти назвали закон про суспільну мораль сучасною інквізицією

Проект закону про мораль шокував міжнародних журналістів

Проект змін до Закону про захист суспільної моралі вже на розгляді у Верховній Раді

Проект змін до Закону про захист суспільної моралі вже на розгляді у Верховній Раді

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1997
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація