З піратами, що захопили "Аріану", майже місяць не ведуть переговорів

Екіпаж надіслав листа з сигналом SOS. На борту знаходиться породілля, яка потребує негайної медичної допомоги. Пірати готові кинути судно у відкритому морі, або розстріляти бранців.

Уже три тижні з піратами, які захопили судно "Аріана" з українцями на борту, не проводять жодних переговорів.

Про це повідомив редактор видання "Морской Бюллетень-Софрахт" Михайло Войтенко.

"Я можу офіційно підтвердити, що переговори провалилися, про це мені повідомили офіційні джерела два дні тому",  - розповів Войтенко.

Тим часом екіпаж судна надіслав рідним електроного листа, в якому благають про допомогу.

Зі слів моряків, власник "Аріани" і пірати не зійшлися у сумі викупу. Компанія готова заплатити бандитам мільйон доларів. Корсари вимагають у вісім разів більше. Судячи з листа моряків, якщо найближчим часом пірати не отримають викуп, вони просто виведуть судно у відкрите море і кинуть напризволяще.

Зі слів бранців, на борту немає ні води, ні харчів. За кілька днів – закінчиться пальне.

Про стан полонених можна судити хоча б з таких рядків: "Нас 24 українських громадянина, писати більше немає кому. Це останнє повідомлення. Більше звязку не буде, а може бути й нас".

Кілька днів тому кухар судна Лариса Салинська народила мертву дитину. Жінка потребує негайної шпиталізації. На кораблі медичну допомогу їй надати нікому. Стан породіллі погіршується щогодини.

Натомість у керівній компанії судна "Аріана" "Уккрюїнг" запевнили, що переговори з розбійниками тривають, а ситуація не настільки критична. Працівниця фірми Ірина Гончар телефоном повідомила, що судновласник вважає появу страшної інформації провокацією.

За словами Оллоушена Шиппінга, 23 липня він спілкувався із екіпажем, і моряки описали ситуацію саме так, як у листі. "Цілком імовірно, що пірати просто змушують бранців говорити так, аби чинити тиск. Вони часто так роблять", - додав він.

"Зараз ми докладаємо всіх зусиль, аби допомогти екіпажу. Але ми досі не знаємо, чи це правда, тож не можемо нічого ні підтвердити, ані спростувати", - повідомив судовласник.

Тим часом, за словами експертів в, української влади майже немає можливостей допомогти своїм морякам. Власник судна - приватна фірма з Британії, оператор знаходиться у Греції. Єдиний спосіб, яким можна допомогти морякам - переконати судновласника подовжити переговори.

Нагадаємо, судно "Аріана" пірати захопили 2 травня, відтоді воно перебуває в піратському полоні. Відомо, що судно кинуло якір у сомалійському порту Хобьйо у центральній частині африканського рогу.

Із травня моряки постійно піддаються катуванням. Про це самі вони говорили телефоном, а Міністерство закордонних справ переконалося у цьому за своїми джерелами ще в червні.

Двадцять четверо українців - це рекордна кількість бранців за весь час незалежності. Пірати вже попередили, що якщо не отримають викуп, вони розстріляють членів екіпажу.

Більше подробиць - у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Інформацію про загрозу розстрілу українських моряків спростували

Пірати погрожують розстріляти українських моряків

Українських моряків з судна Ariana не катують: вони б’ються з піратами

МЗС підтвердило, що пірати катують захоплених українців

ВідеоЕкіпаж "Аріани" у небезпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: