З продажу вилучають дитяче харчування з крохмалем та борошном

Або зміни до законопроекту про дитяче харчування, або - щойно прокуратура зніме свій протест - торгувати знову дозволять.

По всій Україні з продажу вилучають дитяче харчування, що містить крохмаль і пшеничне борошно.

Прокуратура Києва винесла протест на сертифікат відповідності трьох провідних іноземних виробників дитячої їжі.

Фахівці кажуть, у всьому світі крохмаль і пшеничне борошно в дитячих продуктах - дозволені. Тож долю їжі для малечі мають вирішити у Верховній Раді.

Вже до вечора ці полиці з дитячим харчуванням будуть навівпорожніми. Торгувати продуктом для дітей в якому крохмаль і пшеничне борошно заборонили по всій Україні

Оксана, мама кількамісячного хлопчика, прийшла купити пачечку суміші, натомість, побачивши, що їх вилучають з продажу, поспішає запастися.

Десять днів - стільки дала прокуратура на вилучення дитячих харчів.

Одеситка Тетяна знервована. Суміші, на якій її чотиримісячна донька від народження, - купити сьогодні не змогла. Для її дитини важлива саме ця, бо за місяць дівчинку готують до операції на серці, а змінювати їжу напередодні хірургічного втручання - стрес для організму.

Жінка вже зателефонувала знайомим і родичам. Нині всі шукають необхідну суміш.

Коли вони з'являться на полицях крамниць - невідомо.

"Наразі найрозумнішим вчинком яке б зняло напругу в галузі з боку прокуратури було б відкликання свого рішення щодо заборони продажу продуктів дитячого харчування з крохмалем та борошном", - розповідає Наталія Синельник, директор компанії-виробника дитячого харчування.

Лікарі з Інституту педіатрії, акушерства та гінекології, де з'являються на світ діти з важкими ускладненнями, використовують суміші з крохмалем і пшеничним борошном.

"Ці продукти використовуються у недоношених дітей у дітей з порушеннями всмоктування це оперований шлунок дітей. Чому таке харчування використовується у всьому світі, а у нас викликає питання?", - розповідає Тетяна Знаменська, професор завкафедри неонантології ІПАГ.

Лікарі побоюються, що зниклий з продажу продукт замінить контрабандний, якість якого буде сумнівною.

В Укрметртестстандарті, де видавали фірмам сертифікат відповідності, кажуть - щойно вийшов закон про дитяче харчування - повідомили МОЗ, що в Україні є дитяча їжа, що містить і крохмаль, і борошно.

В міській прокуратурі кажуть, що порушення закону помітили випадково, перевіряючи сертифікати, видані Укр-метр-тест-стандартом. Досі таких перевірок не робили.

Вихід - або зміни до законопроекту, або - щойно прокуратура зніме свій протест - торгувати знову дозволять.

Тож єдиний вихід для тих, кому суміші необхідні - запасатися ними, поки є можливість.

Детальніше – дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

У шкільних буфетах продають небезпечні для здоров’я продукти

Дитяче харчування частіше шкодить здоров’ю малюка

На етикетках почнуть писати правду

У китайському молоці виявили меламін

ВідеоЗ українських магазинів зникає дитяче харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: