Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З російської колонії вийшов фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Ваітов після п'яти років ув'язнення

Його зустріли адвокат, сім'я та українські дипломати.

У російському Кургані з к колонії звільнили фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Рустема Ваітова.

Про це повідомила у фейсбуці громадська організація "Кримська солідарність.

Разом з адвокатом Едемом Семедляєвим зустрічати Ваїтова з колонії приїхали його брат і українські дипломати.

Сьогодні, 22 січня, закінчився п`ятирічний строк відбування "покарання" кримського татарина.

⚡️«ЖДЁМ, ЧТОБЫ ВСЕ ПОЛИТУЗНИКИ В БЛИЖАЙЕЕ ВРЕМЯ ВЫШЛИ И ВЕРНУЛИСЬ ДОМОЙ», - Эдем Семедляев

⚡️«ЖДЁМ, ЧТОБЫ ВСЕ ПОЛИТУЗНИКИ В БЛИЖАЙШЕЕ ВРЕМЯ ВЫШЛИ И ВЕРНУЛИСЬ ДОМОЙ», - Эдем Семедляев Сегодня, 22 января 2020 года, истёк пятилетний срок отбывания наказания одного из политзаключённых крымских татар мусульман Крыма, Рустема Ваитова. Комменатрий адвоката Эдема Семедляева относительно освобождения Рустема Ваитова из российской колонии г.Курган.

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 22 січня 2020 р.

Нагадаємо, у січні і квітні 2015 року в селі Орлине під Севастополем окупанти обшукали будинки кримських татар. Після них були незаконно затримані, а згодом заарештовані Руслана Зейтуллаєва, Нурі Прімова, Рустема Ваітова і Ферата Сайтфуллаєва.

Зейтуллаєву інкримінували вчинення злочину за ч.1 ст.205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації), а решті - за ч.2 ст.205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

7 вересня 2016 Північно-Кавказький окружний суд Ростова-на-Дону незаконно виніс вирок фігурантам справи: Зейтуллаєву - 7 років позбавлення волі в колонії загального режиму, Прімову, Ваїтову і Сайфуллаєву - по 5 років.

Пізніше вирок Зейтуллаєву було переглянуто - йому призначили "покарання" у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму на 15 років.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи досягнення цього. Вони зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

Відео Казахстанська авіакомпанія заплатила Україні штраф за проліт над окупованим Кримом

Обмеження для польотів для над півостровом Київ запровадив ще у березні 2014 року. З того часу Державіаслужба зафіксувала понад двісті тисяч його порушень. Штрафів нараховано на 13 мільярдів гривень. Казахська авіакомпанія - єдина, яка визнала провину і погодилася заплатити компенсацію - 136 тисяч гривень. Основними порушниками повітряного простору над анексованим Кримом є росіяни.  

Казахстанська авіакомпанія заплатила Україні штраф за проліт над окупованим Кримом

Залиште свій коментар

Вибір редакції