З України почали вивозити збройовий уран

Віктор Янукович повідомив Гіларі Клінтон, що процес вивезення високозбагаченого урану з території України "практично вже розпочато".

Процес вивезення високозбагаченого урану з українських наукових установ вже розпочато.

"Ми ухвалили рішення про поступове вивезення з України високозбагаченого урану. Цей процес практично вже розпочато", - повідомив президент Віктор Янукович на зустрічі з Держсекретарем США Гілларі Клінтон у п'ятницю.

Глава держави вкотре високо оцінив домовленості із США у сфері ядерної безпеки, досягнуті у квітні цього року у Вашингтоні.

"Зараз проходить підготовча робота, результатом якої буде одноразове вивезення високозбагаченого урану із завезенням в Україну низькозбагачуваного урану, а також технологій, обладнання для наших наукових центрів", - уточнив Янукович.

"Це вкрай необхідно для того, щоб Україна як країна, яка експлуатує ядерні енергоблоки, мала можливість продовжувати наукові дослідження, використовуючи при цьому низькозбагачений уран", - пояснив він.

Високозбагачений уран, який може бути використаний для створення ядерної зброї, залишився в Україні після розпаду СРСР.

Київ відмовився від ядерного арсеналу в обмін на гарантії своєї безпеки з боку ядерних держав. Відповідну заяву оприлюднив Віктор Янукович на саміті з ядерної безпеки, який проходив 12-13 квітня у Вашингтоні.

Передбачається, що високозбагачений уран з України піде в Росію, а звідти буде привезено низькозбагачений уран, який буде використаний в наукових цілях. США підтвердили зобов'язання щодо гарантування безпеки України і зобов'язалися надати країні низькозбагачений уран.

Читайте також:

Україна наблизилася до "хвоста" списку миролюбних країн

Янукович планує відновити видобуток і експорт урану

БЮТ: Янукович знищив українську ядерну фізику заради фотосесії з Обамою

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: