З українських дітей намагаються за спецметодиками виховувати справжніх вундеркіндів

З українських дітей намагаються за спецметодиками виховувати справжніх вундеркіндів

В Україні виховують справжніх вундеркіндів

Загалом унікальних шкіл в Україні налічується чотири.

Міносвіти погодилось на експеримент щодо введення в школах чотирьох методик навчання: Монтессорі, Вальдорфської, "Інтелект України" та "Росток".

Як повідомляється в сюжеті ТСН, з такою ініціативою ще раніше виступили батьки учнів.

Загалом унікальних шкіл в Україні чотири - по одній у Києві, Одесі, Кривому Розі та Дніпропетровську.

Зокрема, "вальдорфська" школа вже випустила своїх випускників, підготовкою яких задоволені контролери. "Вони навчаються на бюджеті, складають зовнішні тестування на високому рівні, але при цьому займаючись математикою, вони грають на трьох музичних інструментах, малюють різними техніками", - відзначається в сюжеті.  

Задоволені й методикою "Інтелект України", розробленою харківським педагогом, яка розрахована на обдарованих дітей, що мають схильність до гуманітарних наук. "Вони опанували буквар за місяць, у другому класі читають норму четвертого. А ще в них є предмет "Еврика", задачі з якого часто не розв'яжуть навіть батьки", - додає один з учителів.

Що стосується методики "Росток", яку теж розробив український педагог, то за нею, вчитель лишень ставить задачу, а учні самостійно шукають шляхи її реалізації.

Не менш цікавою є й методика Монтессорі, метою якої є створити таке середовище, де дитині хотілося б виявляти свої здібності. Уроки вільної роботи проходять у класах при повній тиші.

При цьому педагоги не збираються зупинятися лише на цьому. Нетрадиційні програми вже розробляють і для старшокласників, але на початку змиритися із жорсткими правилами стандартної освіти, після того як тобі дозволяли на уроках співати й лежати, буде важко.

Експериментальні навчальні програми

Експериментальні навчальні програми

Повʼязані теми:

Наступна публікація